העצור ויאן ויסוקובסקי (צילום: דוברות המשטרה)

פרטים ראשונים מחקירת בריחתו של ולרי ויסקובסקי, שנמלט לפני כחודש ימים מבית החולים הפסיכיאטרי ' איתנים' חושפת כיצד ויסקובסקי ככל הנראה תכנן את בריחתו בקפידה. כזכור, הוא להימלט מבית החולים ומהמשטרה והסתתר במשך כשבועיים עד שהסגיר עצמו. 
על פי החקירה שממציאה הגיעו לידי 'מיינט ירושלים' בתאריך, בעודו מצוי במתחם בית החולים בעקבות החלטת בית משפט השלום החל ולרי לשוחח עם מאושפז אחר במחלקה ולבדוק את סדרי הביטחון במחלקה הסגורה והמאובטחת. בין השאלות ששאל את המאושפז: מתי מתבצע כיבוי אורות בבית החולים, מתי פותחים דלתות והאם הצוות מאפשר לצאת מהמחלקה, ייתכן ששאלות אלו היוו את הבסיס הראשוני לבריחה מבית החולים ונראה כי לא היה מדובר בהחלטה ספונטנית. 

בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״  (צילום: לירן תמרי)
שלושה ימים לאחר מכן, מגיעה למתחם בית החולים קרובת משפחה של ולרי על מנת למסור לו מספר חפצים אישיים ובניהם: כרטיס סים חד פעמי, טלפון נייד ו - 50 שקלים. 
ביום הבדיקה הפסיכיאטרית (11 ביוני 2019), ולרי מובל בין השעות 10:00-10:20 לחדר הבדיקות ולאחר מכן הוא חוזר אל המחלקה, מסיבה לא ברורה, דלת המחלקה הייתה סגורה אך לא נעולה מאחר והייתה תקלה במנגנון הנעילה, ולרי מנצל את שעת הכושר ומחליט להימלט מבית החולים.
במשך שבועיים חיפשו את ויסקובסקי כוחות גדולים של משטרה באזור בית החולים, עד שהסגיר עצמו לידי השוטרים בתחנת המשטרה בבית ים, כ- 100 ק"מ מהמקום ממנו נמלט.