צילום: לירן תמרי

198 מטר צפונית לרחבת הכותל המערבי, בסמטה צדדית, מטרים ספורים משער הברזל המוביל אל שטח הר הבית, ממקום "הכותל הקטן" - קטע מקיר התמך המערבי של הר הבית מתקופת בית שני. אולם האתר, הנחשב לאחד מהקדושים לעם היהודי סובל כבר שנים מהזנחה קשה.

צילום: לירן תמרי

למרות שמקטע זה אינו מוכר לכלל הציבור, בעיני רבים מקטע זה נחשב קדוש אף יותר מהכותל המערבי שכן "הכותל הקטן" קרוב יותר ל"קודש הקודשים". 

בתמונות שצולמו ביום שישי האחרון, ניתן להבחין בערמות אשפה, צואת יונים ואף בפח אשפה של עיריית ירושלים הנמצא מטרים ספורים מהקיר הקדוש.

צילום: לירן תמרי

בנוסף, שלטי סימון שהוצבו לפני מספר שנים בכניסה למתחם נעקרו על ידי אלמונים. מאז אף גורם לא פעל על מנת להציב שילוט חדש ולפעול על מנת לשמר את תחזוקת המקום.

למרות שגורמים רבים פעלו במרוצות השנים לתת למתחם תוקף רשמי, המדינה לא הכריזה על המקום כעל מקום קדוש לפי חוק השמירה על המקומות הקדושים.

צילום: לירן תמרי

עיריית ירושלים: "הכותל הקטן מטופל מדי יום על ידי חברת הניקיון ואף מבוצעת בו שטיפה של המקום אחת לשבוע עד שבועיים כמו למשל ביום חמישי האחרון. נושאי השילוט והשיפוץ ייבחנו בהמשך".

הרשות לפיתוח מזרח ירושלים: "מכלל המפגעים שצויינו בפנייתך רק הנקיון הפיזי הינו באחריות החברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמ״י). המקום עובר נקיון ברמה יומיומית וזאת מתוך רגישות לאלפי המבקרים היומיים בו וצרכי התושבים המקומיים. פמ״י פונה באמצעותך אל המבקרים במקום בבקשה להשליך את האשפה במקומות המותרים בלבד".

בקרן למורשת הכותל סירבו להתייחס לכתבה.