כלב עושה צרכים ברחוב. צילום: Shutterstock

ממשיכים לאכוף את תופעת צואת הכלבים ברחובות: פקחי העירייה יצאו למבצע בסוף השבוע שארך שלושה ימים נגד צואת הכלבים. התוצאה: 45 דו"חות בשווי של 21 אלף שקלים.

במהלך יום שישי האחרון (21.11) ניתנו 11 דו"חות: 3 קנסות בארמון הנציב, 2 קנסות בקרית יובל, 2 קנסות בגילה, 2 קנסות בארנונה ואחד בפסגת זאב.

על פי נתוני העירייה, בירושלים רשומים כ-12 אלף כלבים, שיעור החיסון של הכלבים הרשומים בעיר עומד על 93.5 אחוז, וכ-70 אחוזים מהכלבים מעוקרים/מסורסים.

מדובר במהלך יזום של עיריית ירושלים כדי לשים סוף לתופעה המלכלכת של תושבים שלא מנקים אחר כלביהם. בעירייה מבטיחים להמשיך את הפעילות במלוא המרץ.

"מיותר לציין כי התופעה המטרידה של צואה הכלבים במרחב הציבורי/פרטי עלול לסכן את בריאות הציבור ובריאות בעלי החיים כתוצאה מהעברת מחלות שונות בחלקן מחלות מסוכנות ביותר, וכמובן גורמת למטרדי ריח", מסרו בעירייה, "בעלי הכלבים נדרשים לצאת לטיול היומי עם כלבם כשהם מצוידים בשקית ניילון או כל אמצעי קיבול אחר ולאסוף לתוכו את הצואה שהכלב השאיר".

ראש העירייה, משה ליאון: "יחד שומרים על העיר נקייה. המחרב הציבורי הוא ביתנו. רק יחד נוכל לשמור על העיר נקייה. אני פונה לכל התושבים לסייע בידנו ולהקפיד על שמירת מרחב ציבורי נקי למען כולנו".