צילום: עידו ארז

המשטרה השלימה היערכותה לקראת אירועי חג פורים שמצויינים היום ומחר בירושלים וביישובים הסמוכים.

אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי משמר הגבול מיחידות המשטרה השונות, ייקחו חלק באבטחה, בשמירה על הסדר הציבורי ובהזרמת התנועה, למען ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל בימי החג.  מערך התנועה של משטרת ישראל יפעל באופן מוגבר לאורך כל ימי החג, בדגש על נוכחות בצירים, זאת בכדי למנוע שיבושים ועומסי תנועה ככל שניתן.

במהלך ימי החג, משטרת ישראל תתגבר את האבטחה והפעילות הסמויה והגלויה, בדגש על מוקדי הבילוי והאירועים המרכזיים, ותפעל גם למניעת אלימות ותופעות פשיעה שונות. כמו כן, תתוגבר האכיפה בעסקים טעוני רישוי, בדגש על מניעת מכירת אלכוהול וצעצועים מסוכנים לקטינים.

לקראת חג הפורים, נערכה פעילות הסברה מוגברת בבתי ספר ובגנים אודות השימוש בצעצועים מסוכנים והסכנות הטמונות בהם. לבתי ספר רבים ברחבי הארץ, הגיעו שוטרים קהילתיים על מנת להגביר את מודעות הילדים לנושא והסכנות הטמונות בו, בשיתוף עם סגל החינוך בבתי הספר.

הסדרי תנועה:

יום חמישי 21.3:

החל משעות הערב יחסם לתנועה רחוב אגריפס בין כי"ח לניסים בכר עד ליום שישי (22.3) בשעות הבוקר בעקבות מסיבות שיערכו במתחם השוק.

יום שישי 22.3:

החל משעות הבוקר, יחסמו לתנועה הרחובות ניסים בכר ואגריפס בעקבות אירועי חג פורים שיתקיימו במקום.

עקב צפי להגעת עשרות אלפים על גבי מאות אוטובוסים, צפויים החל משעות הבוקר להיחסם לתנועה הרחובות שפע חיים וצומת בר אילן. כמו כן צפויים עומסים כבדים וחסימות ברחובות הסמוכים ובאזורים אלו, כגון: שמואל הנביא, יחזקאל, מלכי ישראל, הנביאים, שטראוס, בר אילן וכיכר השבת.

אגד

חברת אגד מבקשת להודיע על מספר שינויים בקווים בירושלים:

הקווים 18, 32, 66, 66א, 74, 75, 78 וקווי הלילה 108 ו-480 שמגיעים מכיוון רחוב היכל המשפט: ייסעו על פי המסלולים המקוריים עד צומת הרחובות היכל המשפט/ שדרות בן צבי/ הרב שמואל ברוך, יפנו ימינה לשדרות בן צבי, שמאלה לרחוב בצלאל, שמאלה לרחוב עליאש (קו 32 יבצע פרסה בכיכר עליאש/ אגריפס זרה לרחוב עליאש וימשיך על פי המסלול המקורי), שמאלה לרחוב אגריפס, ימינה לרחוב כי"ח וימשיכו על פי המסלולים המקוריים.
תחנות מבוטלות זמנית: הרב שמואל ברוך – שוקניון, אגריפס – שוק מחנה יהודה.

קווים 18, 25, 32, 45, 66, 74, 75 ו-78 שמגיעים מרחוב כי"חייסעו על פי המסלולים המקוריים עד צומת הרחובות כי"ח/ אגריפס, יפנו שמאלה לרחוב אגריפס, ימינה לרחוב עליאש, ימינה לרחוב בצלאל, ימינה לשדרות בן צבי, שמאלה לרחוב הרב שמואל ברוך, ימינה לרחוב היכל המשפט, ימינה לשדרות הנשיא השישי (קווים 32, 66, 74 ו-75 ימשיכו לרחוב נורדאו, יפנו שמאלה לרחוב יפו) וימשיכו על פי המסלולים המקוריים.
תחנות מבוטלות זמנית: אגריפס – שוק מחנה יהודה, אגריפס – שוקניון, יפו - תחנת "הטורים" של הרכבת הקלה.