ניפוץ חלון הראווה במסעדת דיינר. צילום: רעות כהן

ההתנכלות לא פוסקת: חודש למצעד הגאווה בירושלים – אלמונים שוב ניפצו חלון ראווה במסעדת דיינר R&R. מדובר בפעם השלישית שהשפיות רעות ורומינה כהן המשתייכות לקהילה הלהט"בית מחליפות חלונות במקום.

רעות סיפרה בשיחה עם מיינט ירושלים כי ביום שלישי בבוקר היא הופתעה לגלות את החלון מנופץ במסעדה. "המלצרית שלי הגיעה ובקושי שמה לב. זה צובט, זה כואב, כי אני לא חושבת שאני באמת עושה משהו כדי להפריע להם, אני לא יוצאת מחוץ לגדרות העסק, אני לא מקרינה פורנו גיי על הקיר, אני חיה בשלום ועושה מה שאני אוהבת. בסך הכל משמחת אנשים, את רוב האנשים שמגיעים אליי. המטרות שלי הן די חיוביות. לקבל מתנה כזו בבוקר זה שובר כל פעם עוד קצת".

רק לפני שנה, כשבוע לאחר שנפתחה המסעדה על ידי השפיות רעות ורומינה כהן, נופץ חלון ראווה במקום בעקבות דגל גאווה שנתלה במקום. כמו כן, היו גם איומים על חייה של רעות ודגל הגאווה הוסר. עד כה, על פי השפיות עלות התיקונים עומדת על כ-200 אלף שקלים על המנדף, ברז מים והניאגרה שנשברו, החלונות שנופצו ועוד. "עובדה שלכל העסקים שלידי יש חלונות ראווה, למה דווקא לנו שוברים?".

ניפוץ חלון הראווה במסעדת דיינר. צילום: רעות כהן

יש לך מושג מי זה יכול להיות?
"אני כבר לא מבזבזת זמן להסתכל על המצלמות".

הגשתן תלונה במשטרה?
"לא הגשנו תלונה במשטרה".

האם את חושבת שיש לזה קשר למצעד הגאווה?
"אני מאוד מקווה שלא, כי מתוכננת אצלנו מסיבה מאוד גדולה, שפותחת את כל אירועי הגאווה בארץ. גם אם כן, אני אאבטח את המקום, ואתן תחושת ביטחון לכל מי שמגיע אלינו. לא ניתן להם להרגיש את האימה הזו ואני מקווה נגמר בניפוץ חלון, ולא פחד וטרור במשך חודש ימים במשך מצעד הגאווה. התקווה שזה היה ונגמר, שאראה במצלמות שמישהו זרק אבן על החתול ופספס. אני באמת מקווה. אבל אני פשוט יודעת שזה לא".