גן העצמאות אחרי פסטיבל הבירה. צילום: mynet

מלבד הדשא ההרוס שהפך לצהוב - במבט ראשון נראה כי בגן העצמאות הכל בסדר. אך מי שיבחר בכל זאת להיכנס לפארק, יגלה את התמונה האמיתית: הדשא מלא באלפי חתיכות פלסטיק שבורות, בדלי סיגרייה ופריטי פסולת אחרים.

פסטיבל הבירה שהתקיים בשבוע שעבר, נגמר ביום חמישי. למרות זאת, כמעט שבוע אחרי, גן העצמאות נראה בימים אלה כמו מזבלה אחת גדולה. מלבד פירוק מתקני הפסטיבל, נראה שבחברת ״גלעדי הפקות״ ובעיריית ירושלים לא עשו כל מאמץ לנקות ולהחזיר את הגן לקדמותו.

בדלי סיגריות. צילום: mynet

 צילום: mynet

צילום: mynet

הפסטיבל, שהכניסה אליו עולה עשרות שקלים, מתקיים בגן העצמאות בשנים האחרונות ולצורך כך מופקע מהציבור שטח נרחב מהגן. בדיקת מיינט ירושלים מגלה כי התופעה שמתוארת בכתבה חוזרת על עצמה שנה אחר שנה, כאשר גם זמן רב לאחר שנגמר הפסטיבל, הפארק נמצא במצב מוזנח.

מעיריית ירושלים נמסר: ״בגן העצמאות בוצע ניקיון לאחר הפסטיבל, למעט בנקודות ספורות במרחב. כמובן שגם נקודות אלה ינוקו באופן יסודי למען תושבי העיר ומבקרי הגן״.

פלסטיקים בכל מקום. צילום: mynet

הדשא בגן העצמאות הבוקר (צילום: mynet)

מפיק פסטיבל הבירה, אלי גלעדי מסר: "פסטיבל הבירה בירושלים מתקיים 15 שנה ברציפות מתוכן ב 6 השנים האחרונות במתחם גן העצמאות.  הפסטיבל מארח מעל 15 אלף מבקרים במהלך יומיים ולכן מטבע הדברים עבודות ניקיון האזור אורכות זמן, כמו כן נזכיר כי לא ניתן לנקות את המקום במהלך שישי שבת. צוותי ניקיון פועלים במקום החל מראשון בבוקר בתיאום עם אגף שיפור פני העיר (שפע) והעבודות צפויות להסתיים עד סוף השבוע.

"נציין כי בכל השנים בהן פועל הפסטיבל מעולם לא הגיע תלונה על החזרת שטח לא נקי ואנו עומדים בהתחייבויות שלנו אל מול הגורמים האחראים על הנושא".