השריפה ברחוב הנטקה. צילום: לירן תמרי

שריפה פרצה בדירה ברחוב הנקטה בקרית יובל. כוחות מד"א ביצעו פעולות החייאה בגבר כבן 80, נכה שחולץ מהשריפה ולאחר מכן נאלצו לקבוע את מותו.

לוחמי האש ביצעו פעולות כיבוי ומניעת התפשטות האש והעשן לכלל הבניין. בכבאות והצלה נפתחה חקירה בעקבות האירוע. 

הדירה שנשרפה. צילום: לירן תמרי

צילום: דוברות כבאות מחוז ירושלים

חובש רפואת חירום על אופנוע מד״א ירון נתן, סיפר: ״כשהגענו למקום ראינו שריפה בבניין מגורים, עשן יצא מחלונות הדירה ומתחת לדלת שהייתה נעולה. לאחר שלוחמי האש פרצו את הדלת, בכניסת הדירה שכב גבר כבן 80 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, וכשסימני כוויות נרחבות בגופו. התחלנו מייד בביצוע פעולות החייאה, אך בהמשך נאלצנו לקבוע את מותו״.

ממד"א נמסר: "בשעה 17:04 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על שריפה בדירה בבניין מגורים, ברחוב ארתור הנטקה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומבצעים פעולות החייאה בגבר בשנות ה-80 לחייו, לאחר שחולץ מהדירה".

טפסר משנה רוני סונינו מפקד תחנת כבאות והצלה "הבירה" שפיקד על האירוע: "דווח לנו על שריפה בבניין ברחוב הנטקה, הזנקנו למקום ארבעה צוותי כיבוי מתחנות כבאות והצלה הסמוכות. תוך זמן קצר הגענו למקום וזיהינו להבות הבוקעות מדירה בקומה התחתונה של בניין בשכונה.

צילום: דוברות כבאות מחוז ירושלים

צילום: דוברות כבאות מחוז ירושלים

"לוחמי האש, חדרו דרך האש והעשן אל תוך הלהבות והחלו בסריקות לאיתור לכודים. לאחר זמן קצר ביותר, איתרנו אדם לכוד באחד החדרים וחילצנו אותו לאחור להמשך טיפול רפואי של מד"א, לצערנו לאחר זמן קצר, נמסר לנו כי האדם לא שרד לאחר שנפגע אנושות מן השריפה".