הכלבה שנפצעה כתוצאה מהירי. צילום: פרטי

אירוע לא שגרתי ביום ראשון השבוע בסמוך למינהל הקהילתי של שכונת גילה: מצוד אחר כלבה משוטטת, שכלל ירי בחיצי הרדמה לעיני עוברי אורח במקום.

במהלך פעילות ללכידת כלבה משוטטת השבוע בגילה החליטו פקחי העירייה להשתמש באמצעי של ירי חץ הרדמה, כדי ללכוד את הכלבה. למרבה הזעזוע, החץ שנורה לעברה פגע בעינה והיא נלקחה להסגר כשהיא שוטטת דם ופצועה.

לדברי עדי ראייה שנכחו במקום הירי בוצע בשעות הבוקר סמוך למרכז הקהילתי בשכונה. "מדוע יורים חץ הרדמה בשטח שיש בו תנועת הולכי רגל וילדים? בקלות היו יכולים לפספס", הסביר עד ראייה למיינט ירושלים.

גלינה אבשידזה, פעילה למען בעלי חיים טוענת כי על השירות הווטרינרי לנהוג כלפי בעלי החיים בצורה הומנית. "רק לפני שנה העירייה טענה שאין ברשותה חצי הרדמה, והנה שנה אחרי נראה שהשימוש שהעירייה עושה בכלי זה אינו מושכל".

אבשידזה הציעה פתרון: "לעקר את בעלי החיים ולגדר את האזורים 'הבעייתיים'", עוד הוסיפה, "הכלבה נמצאת כמעט יממה ללא טיפול רפואי - זו פשוט התעללות. אנחנו מבקשים לקבל את הכלבה לידנו על מנת שהיא תקבל טיפול רפואי הולם במרפאה פרטית".

בארגון צער בעלי חיים ציינו: "עצוב שאלו הן התוצאות בירי, המצבים יכולים להיות קיצוניים. עדיף תמיד להשתמש במלכודות כלוב גדולות, להכניס פיתיונות בשר וללכוד אותם בהומניות".

"בניגוד לנטען הכלבה נורתה בשטח ריק מאדם"

מהעירייה נמסר: "בעקבות נשיכת שלושה אנשים ע"י כלבים משוטטים בשכונת גילה ותלונות רבות של תושבים פקחי השירות יצאו ללכוד את הכלבים. משלא צלחה הלכידה נאלצו הפקחים להשתמש בחיצי הרדמה.

"בניגוד לנטען הכלבה נורתה בשטח ריק מאדם, ונפגעה כתוצאה מהירי. הכלבה מטופלת בהסגר העירוני על ידי רופאי השירות ובהתייעצות עם וטרינרית מומחית עיניים".