מיכל סלה ז״ל. (צילום: באדיבות המשפחה)

מיכל חששה מאלירן: חודש לאחר הרצח המעזעזע של מיכל סלה ז״ל, נחשפו בימים האחרונים פרטים חדשים מהחקירה. בין הראיות שנתפסו בדירת הזוג היו יומנים של סלה ז"ל שבהם כתבה בחודשים האחרונים לחייה. על פי הכתוב ביומנים, בתקופה שקדמה לרצח נראה כי מיכל חששה מפני אלירן, והיא כתבה כי היא לא מרגישה בנוח עם בעלה.

בתוך כך נודע כי המשטרה חוקרת את מלול בחשד לתקיפה מינית של בנות זוגו הקודמות והתעללות בהן. במסגרת החקירה העידו שש נשים שונות נגדו במשטרה. אתמול (שישי) הוגשה הצהרת התובע על כוונה להגיש כתב אישום נגד אלירן מלול, החשוד ברצחיתה ב"אכזריות מיוחדת". עוד התברר כי מלול חשוד בתקיפה מינית של נשים נוספות עמן ניהל מערכת יחסים בעבר.

• חודש וחצי לפני הרצח - המכתב שכתבה מיכל סלה ז"ל לבעלה החשוד ברציחתה

ביום הרצח, 3 באוקטובר 2019, סלה לא הגיעה לעבודת וגם התינוקת של הזוג לא נשלחה למשפחתון באותו היום - כך פורסם באתר ynet. עוד עולה מחקירת המשטרה בתקופה שקדמה לרצח מלול התנהג באובססיביות כלפי אשתו, ניסה להרחיק אותה מגברים בני משפחתה, ואף ביטל את החברות שלה עם גברים בפייסבוק שלה.

אלירן מלול מגיע לבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג)

הרצח כאמור, התרחש ב-3 באוקטובר בביתם של הזוג ברמת מוצא. בשעה 18:46 התקבלה קריאה במד"א על אישה מחוסרת הכרה וגבר מעורפל הכרה, בבית שבפרוזדור ירושלים. מלול הגיע זמן קצר לפני כן לביתם של השכנים עם בתם התינוקת. לדברי השכנה, הוא היה עטוף במגבת ודימם, הגיש לה את התינוקת ואמר: "אני ואשתי ניסינו להתאבד. קחי את הילדה". כשכוחות המשטרה הגיעו למקום הם גילו את גופתה של סלה ז"ל, עם סימני דקירה רבים.

מהפרטים החדשים נראה כי סלה והתינוקת שהו בבית משעות הבוקר, ואחת השאלות שמעסיקה את חוקרי המשטרה היא מתי אירע הרצח. מכיוון שסלה לא התייצבה בעבודתה והתינוקת לא הגיעה למסגרת החינוכית שלה, ייתכן כי האירועים האלימים החלו שעות רבות לפני שמלול הגיע לבית השכנה בשעות הערב. בהצהרת התובע שהוגשה היום לבית המשפט פורטו העבירות בהן חשוד מלול - בהן רצח לאחר התעללות, רצח באכזריות מיוחדת, גרימת מוות בכוונה או באדישות למותו ושיבוש מהלכי משפט.

מלול עדיין לא משתף פעולה עם חוקריו ולא מסר את גרסתו לאירועים. הבדיקות של המכון לרפואה משפטית עשויות לסייע לחוקרים בהבנת האירועים, אך קשה לקבוע את שעת המוות במדויק. מעצרו של מלול הוארך היום בחמישה ימים, ובשבוע הבא צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש את כתב האישום נגדו.