אלירן מלול בבית המשפט. צילום: יואב דודקביץ'

פרסום ראשון: אלירן מלול הובא לחקירה נוספת בתיקו, חודשים אחר הגשת האישום נגדו – זאת, בשל חומרי חקירה חדשים שהגיעו לידי הפרקליטות.

אלירן מלול, הנאשם ברצח אשתו מיכל סלה ז"ל, נחקר בשבועות האחרונים מחדש. זאת, לאחר שהפרקליטות ביקשה לבצע השלמות חקירה בתיק, בשל חומרים חדשים שהגיעו לאחרונה לידיה ולא היו ידועים טרם הגשת האישום נגדו.

בחקירתו, נשאל מלול אודות מספר נושאים הקשורים לרצח, בין היתר בשל מידע חדש שהתקבל בתיק.

מאז אותה חקירה, ביקשה הפרקליטות לחקור אותו בשנית, אלא שעורכי הדין המייצגים את מלול מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד עידן גמליאלי ועו"ד מיכאל עירוני, התנגדו לבקשה זו. היום (ד'), ביקשו סנגוריו של מלול מבית המשפט המחוזי כי יורה על הפרקליטות להפסיק את חקירותיו של מלול.

עו"ד מיכאל עירוני המייצג את מלול ביקר את התנהלות הפרקליטות, ובמכתב שהעביר לבית המשפט המחוזי ציין: "מדובר בחקירה שיש בה, למעשה, כדי לפתוח את החקירה בתיק זה ממש מההתחלה".

עוד כתב עו"ד עירוני: "בית המשפט הנכבד מתבקש להורות למאשימה לחדול מהתנהלות זו ולאפשר לנאשם את זכויותיו הבסיסיות, ולהגנה לכלכל את צעדיה ללא הפעלת לחץ חיצוני". בית המשפט המחוזי טרם ענה לבקשה זו.

מחר (ה'), יובא מלול לדיון נוסף בבקשת הפרקליטות להותירו במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "השלמת החקירה התייחסה לשתי חוות דעת שהתקבלו לאחרונה בפרקליטות לאחר שהוגש כתב האישום. השלמת החקירה נועדה לאפשר לנאשם להתייחס לממצאים חדשים אשר לא היו ידועים לנו עד כה. בעקבות המידע החדש ככל הנראה יוכנס לכתב האישום תיקון עובדתי, אשר אין בו כדי לשנות את עיקרי כתב האישום".