ברקוביץ. צילום: יואב דודקביץ'

לאחר התפוררות הגוש הפלורליסטי והקשיים במו"מ מול ראש העירייה משה ליאון, בסיעת התעוררות קיבלו הלילה החלטה ללכת לאופוזיציה.

מתנועת התעוררות נמסר: "ליאון הפקיר חצי מהעיר. בחודש האחרון ניסינו להגיע להבנות עם ראש העירייה, מי שנבחר בקומבינה על הראש של הציבור הירושלמי. משך כל הזמן, האינטרס הרחב של הציבור הירושלמי עמד לנגד עינינו. במטרה לשמור על ירושלים של כולם. ליאון, שבילה את רוב הזמן בחו״ל, ראשית נכנע לשותפים מדגל וש״ס בהסכמים אותם סירב לחשוף לציבור הירושלמי.

"שנית, בידיו חסם כל השפעה שהתעוררות דרשה בקשר לשמירה על השכונות הציוניות בעיר במסגרת ההבנות שהוגשו בתכנון בנייה. ולבסוף, חזר בו מסיכומים שכבר סוכמו. וסגר עם יוסי חביליו כדי שישמש עלה תאנה לקואליציה שחבריה כבר פועלים בימים אלה מנסים לאיים על החיים בירושלים.

"לא נהיה חלק מהתנהלות כזו. נצא להיאבק עבור חצי מהעיר ונדאג להאיר את העירייה בפנסים, נילחם בשחיתות, נילחם בפגיעה בציבור הציוני והחרדי ממלכתי. בניגוד למשה ליאון, שנחת מגבעתיים כחלק מקומבינה מכוערת, התעוררות כאן, כמו תמיד- להישאר.

"נדע לשמור על תושבי ירושלים, שחפצים בעיר פורחת, נקייה ומשגשגת, גם מהאופוזיציה. ביום חמישי הקרוב מגיעים למועצת העיר- להילחם על ירושלים.  בואו להבהיר לליאון שזו העיר שלנו".

הלילה חתמו שני חברי המועצה יהודה בן יוסף (ירושלים תצליח) ויוסי חביליו (מצילים את ירושלים). יו"ר סיעת מרצ וחברת המועצה, לורה ורטון ופלר חסן נחום (ירושלים תצליח) סגרו גם הסכם קואליציוני עם משה ליאון. החתימות ייערכו מחר (ג').