פרסום ראשון: היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלי מלכה פסל היום (רביעי) קמפיין פרסומי שאמור היה להתפרסם הערב על לוחות המודעות בעיר, אותו יזמה תנועת 'חזון' לקידום סדר יום יהודי במדינה. במודעה שנפסלה נכתב "סכנה, הרפורמיות בכותל. ואתם?", עוד נכתב, "שומרים על הכותל נורמלי".

המודעה הייתה צריכה להתפרסם לקראת תפילת ראש חודש המסורתית המתקיימת מדי ראש חודש בכותל על ידי 'נשות הכותל'. במודעה קורא הארגון לציבור, להגיע לתפילת מחאה נגד נשות הכותל ביום שישי בשעה 6:45. היועץ המשפטי לעירייה אסר על פרסום המודעה ובארגון נאלצו לגנוז אותה.

הקמפיין שהוסר

בתנועה הרפורמית בירכו על ההחלטה. מנכ"ל התנועה הרב גלעד קריב אמר בשיחה עם מיינט ירושלים: "ארגון חזון פתח במסע הסתה והשמצה נגד היהדות הרפורמית, ומנסה להסתיר עובדה אחת פשוטה, התנועה הרפורמית, התנועה הקונסרבטיבית ונשות הכותל הסכימו לפשרה היסטורית בנושא הכותל, שהייתה מאפשרת להחזיר את השלווה והחווה למקום החשוב הזה".

עוד הוסיף הרב קריב: "הממסד הרבני הוא זה שמנציח את המלחמות המיותרות במקום. אלף שלטי חוצות לא יסתירו את העובדה שיש צד אחד שמאמין בסובלנות ובכבוד הדדי, וצד אחר שמאמין בשנאת חינם ובהסתה פרועה".

מתנועת חזון נמסר בתגובה: "חבל מאוד שלעיריית ירושלים אין אומץ להיות נורמליים. ב"ה עם ישראל בריא ונורמלי והאלפים שיגיעו ביום שישי לרחבת הכותל יהיו ההוכחה הטובה ביותר לעניין. לא ניתן לפגוע לנו בלב".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר במודעה שניה שנפסלה על רקע פגיעה ברגשות הציבור. קריאה פשוטה של המודעה מביאה למסקנה ברורה שיש בה כדי לפגוע ברגשות של הציבור. באיזון בין חופש הביטוי לפגיעה ברגשות הציבור, גוברת ההגנה על פגיעה ברגשות הציבור על פני חופש הביטוי".