עלייאן קונה סמים עבורו ועבור מרים פרץ ז"ל. צילום: פרטי

פרסום ראשון: רגעיה האחרונים של מרים פרץ ז"ל, שעות ספורות לפני מותה. תיעוד שהגיע לידי מיינט ירושלים חושף את רגעיה האחרונים של מרים פרץ ז"ל,  ביממה שלפני מותה הטראגי.

כזכור, פרץ, תושבת העיר בת 17 בלבד, נמצאה ללא רוח חיים לפני כשבועיים בבית משפחתו של מאג'ד עלייאן (55) בבית צפאפה. עלייאן הואשם לפני כשבוע בהדחת קטינה לשימוש בסם מסוכן.

על פי האישום, עלייאן ופרץ נפגשו יום לפני מותה (רביעי) באיזור בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שם רכשו השניים סמים, שהו מספר שעות במלונית באיזור, ולאחר מכן נסעו לבית משפחתו של עלייאן בבית צפאפה, שם ביום המחרת נמצאה גופתה של פרץ.

בתיעוד, נראים עלייאן ופרץ בתחנת מכירת סמים בדרום תל אביב. שם, רכש עלייאן סמים מסוג הירואין וקריסטל עבור השניים.

מוקדם יותר היום התקיים דיונו הראשון של מאג'ד עלייאן לאחר הגשת האישום נגדו. עו"ד עבד דראושה המייצג את עלייאן טען כי אין ראיות להדחת קטינה לשימוש בסם, בשל קושי בביסוס עניין גילה של פרץ.

דראושה אמר בדיון: "טענותיי לעניין הראיות הן לסוגיית הגיל. המשיב סבר בשעת המעשה כי מדובר בבגירה ולא קטינה.הוא נתן 6 עדויות במשטרה. עלייאן אמר בחקירותיו: 'אני חי בתל אביב מזה 10 שנים, הומלס, מקבץ נדבות, אין לי כוח לעשות פשעים. אני אדם חולה, נרקומן כרוני, חיי ברחובות. לפעמים אני אוכל מפחים ולפעמים בא לי למות כשאני רואה את עצמי ככה'.

עוד הוסיף עו"ד דראושה, לגבי המפגש ביניהם, בעדות שלו אמר עלייאן: "הייתי באיזור תחנה מרכזית בתל אביב משעות הצהריים. פגשתי שם בחורה קרוב לתחנת הסמים. הייתי בדרך לתחנת הסמים. היא שאלה אם אני יכול לעזור לה. היא אמרה - פה לא ימכרו לי סמים. אתה יכול לעשות לי טובה? שנינו היינו בקריז. אמרתי לה שאני לא מרגיש טוב. היא אמרה אל תדאג. תקנה לי ואני אזמין אותך. אמרתי לה שאני אקנה לה. היא הביאה לי 400 שקל, ואמרה תביא 2 שחור ו-2 לבן. קניתי את זה. היא שאלה אותי איפה אפשר לשבת לעשן? הלכנו לישון במלונית. שנינו הרגשנו יותר טוב".