ליאון ובן יוסף. צילום: יח"צהסכם

שני הסכמים בלילה אחד: ראש העירייה משה ליאון חתם הערב (ב') על הסכם עם חבר המועצה יהודה בן יוסף. זמן קצר לאחר מכן גם חבר המועצה יוסי חביליו חתם על הסכם עם ליאון.

מיד עם שובו של ראש העירייה ארצה נפגשו השנים בלשכת ליאון בכיכר ספרא וסיכמו על כניסתו של בן יוסף לקואליציה. במסגרת ההסכם יחזיק בן יוסף בתיק קידום עסקים וישמש כדירקטור בחברה העירונית עדן.

ראש העירייה משה ליאון מסר: "קואליציה רחבה היא הכלי שבאמצעותו אפשר לשרת את תושבי ירושלים בצורה מיטבית, אעשה כל שניתן על מנת להרחיב את שורות הקואליציה ככל שניתן"

יהודה בן יוסף מסר: "העסקים בירושלים הם ליבת הכלכלה והצמיחה של העיר אני אפעל לקידומו של האגף, למען שיגשוגה ופיתוחה של עירנו האהובה".

בן יוסף הודיע בערב הסיבוב השני בבחירות לראשות העירייה על תמיכה עצמאית בעופר ברקוביץ, והשניים סיכמו כי במקרה של הפסד יחבור בן יוסף לגוש עם התעוררות לצרכי המו"מ מול משה ליאון, אך כזכור, הבוקר נחשף במיינט ירושלים כי על רקע חילוקי דעות עם ברקוביץ, הודיע לו בן יוסף כי הוא מנהל מעתה מגעים עם ליאון באופן עצמאי. כעת, כאמור, בן יוסף חובר לליאון, והפעם זה סופי.

חביליו לא נשאר מאחור

זמן קצר לאחר מכן, חתם גם חבר המועצה עו"ד יוסי חביליו (מצילים את ירושלים) על הסכם קואליציוני והצטרף לקואליציה. עיקרי ההסכם: סגן ראש העירייה בחצי השני של הקדנציה, רשות החניה, הקמת ועדה בראשות חביליו שתבחן את המנגנון הראוי לשיתוף הציבור בפרויקטים עירוניים.

ליאון וחביליו. צילום: יח"צ

כזכור, אתמול דיווחנו כי חביליו מאיים לפרק את הגוש. הסיבה: האחרון חשש שסיעת התעוררות לא תכבד את ההסכם לפיו יכהן בסגן ראש העירייה למחצית קדנציה.

ליאון אמר במעמד החתימה: "חביליו הוא שותף רצוי ומבורך לקואליציה הירושלמית. אני שמח על הרחבת הקואליציה ושיקופם של רצון תושבי ירושלים במועצת העיר לשנים הקרובות".

חביליו: "אני שמח על האפשרות שניתנת לי להשפיע על ירושלים ולעבוד בשת"פ עם ראש העירייה. אני רואה חשיבות בייצוג מגוון לכל זרמי ירושלים וזה בדיוק מה שמייצגת קואליציית ליאון. אני קורא לתנועת התעוררות להצטרף גם הם לקואליציה ורואה בכך חשיבות רבה".

יו"ר סיעת מרצ חברת המועצה לורה ורטון סגרה גם הסכם קואליציוני עם משה ליאון. החתימה תיערך מחר (ג') בבוקר.

בהכנת הכתבה השתתף לירן תמרי.