החשוד המרכזי ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי

בית משפט השלום האריך אתמול (א') את מעצרו של החשוד המרכזי ברצח עמוס סער ז"ל ב-7 ימיםבתוך כך ל-mynet ירושלים נודע כי בשבוע האחרון, עבר החשוד בדיקה פסיכיאטרית על ידי הפסיכיאטר המחוזי. בסיומה, ניתנה חוות דעת פסיכיאטרית ראשונית, ממנה עולה כי ייתכן והחשוד סבל ממחלת נפש שהחמירה בתקופה שקדמה לרצח. החשוד נשלח להמשך הסתכלות פסיכיאטרית.

בתוך כך בשלב זה, אין בבדיקה הפסיכיאטרית כדי לקבוע בנוגע לשאלת האחריות של החשוד ובנוגע לשאלת כשירותו לעמוד לדין - שאלות אלה מוכרעות במידת הצורך רק לאחר הגשת כתב אישום.

החשוד המרכזי חשוד ברצח, החזקת סכין שלא כדין, ושיבוש מהלכי משפט. כמו כן, מיוחס לו גם העלמת ראיות. צו איסור פרסום הוארך מעת לעת על פרטי החקירה

לזכרו של עמוס סער. צילום: ענת יורובסקי

כזכור, החשוד נעצר לאחר שנרצח עמוס סער ז"ל בביתו שבהר חומה. עמו נעצר שכן נוסף שנחשד בסיוע לאחר מעשה, והוא שוחרר בשבוע שעבר למעצר בית למשך חמישה ימים. סנגורו אמר אז: "אני משוכנע שהחקירה תסיים בלא כלום".

בסוף חודש דצמבר האחרון, הוזעקו כוחות ההצלה לשכונת הר חומה לאחר שנמצאו על גופו סימני דקירה. הוא הובהל לבית החולים שערי צדק באורח אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לאחר ניסיונות החייאה. עמוס סער (55), קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט הותיר אחריו ארבעה ילדים ואישה. אמש איתרו כוחות המשטרה את שני החשודים.