בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״  (צילום: לירן תמרי)

פרסום ראשון: מטפל בבית החולים ׳איתנים׳ - המרכז הסמוך לירושלים לבריאות הנפש, נעצר בתום חקירה סמויה של משטרת ירושלים בחשד שתקף מטופלים במוסד במספר מקרים. החקירה החלה בעקבות מידע שהתקבל מבית החולים. בחקירתו הודה המטפל והסביר כי המטופל "הפריע לו ללמוד למבחן". מעצרו הוארך עד ליום שני.

העובד, מולנך מהרט בשנות ה-30 לחייו, חשוד כי לפני מספר ימים תקף ובעט בבעל לקות שכלית המאושפז במחלקה. "הקורבן אינו מתקשר עם הסביבה ואינו יכול לספר או להגיב על האלימות שהופעלה כלפיו. עולה שעל הקורבן היו סימני אלימות כל הזמן, ובמחלקה לא ידעו כיצד הגיעו הסימנים הללו אליו", ציין נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרו של המטפל שהתקיים הבוקר.

במהלך חקירתו, המטפל הודה במיוחס לו וסיפק גרסה להתנהגותו האלימה. "המשיב נחקר, הודה במיוחס לו, מסר שהיה בלחץ ולפני מבחן חשוב והקורבן הפריע לו". במהלך החקירה סיפר המטפל כי באירוע אחר הוא שפך מים קרים על המטופל רק כי ״נכנס לחדר הצוות״.

מבית החולים איתנים נמסר כי: ״בעקבות אירוע אלימות מצד מטפל בית החולים כלפי אחד ממטופלינו, החליטה הנהלת ביה"ח להגיש מיד תלונה במשטרה. החקירה התאפשרה בין היתר בעקבות העברת תיעוד וידאו מהמקרה. בית החולים איתנים ימשיך לפעול במלוא הנחישות כדי להבטיח את בריאות מטופלינו, כבודם וכדי למנוע הישנות של מקרים שכאלה בעתיד״.