רכבת ירושלים - תל אביב. צילום: רועי אלמן

פרסום ראשון: משרד התחבורה יאריך, בפעם השנייה מאז פתיחת הקו המהיר, את תוקפה של הטבת נסיעת חינם לתקופה נוספת של שלושה חודשים. במשרד התחבורה אישרו את הפרטים וציינו כי המהלך יאושר לאחר תקצוב של שר האוצר, משה כחלון בימים הקרובים.

עם פתיחת הקו המהיר ב-25 בספטמבר 2018 העניק משרד התחבורה הסדר נסיעות חינם בקו המהיר לירושלים לתקופה של שלושה חודשים. זאת על מנת לעודד נוסעים לנסוע בו. בחודש דצמבר הודיעו שר התחבורה, ישראל כץ ושר האוצר, משה כחלון על הארכת לשלושה חודשים נוספים. הטבה זו היתה אמורה לפקוע ביום ראשון הקרוב, אך כאמור תוארך בשלושה חודשים נוספים.

בתוך כך, השבוע פרסמה רכבת ישראל לוח זמנים חדש והודיעה כי היא מאריכה את שעות הפעילות בימי חול ומוסיפה שירות רכבות במוצאי שבת.

המחירים בקו הרכבת החדש

לפי לוח הנסיעות החדש, שעות הפעילות בקו מידי יום חול, יהיו עד השעה 21:30 במקום 19:30 בתדירות של שתי רכבות לכל כיון. בנוסף הודיעו ברכבת כי לראשונה מאז פתיחת הקו, יינתן שירות גם במוצאי שבת בתדירות של רכבת אחת לשעה לכל כיון.

ברכבת ציינו: "מספר הרכבות המופעלות בקו מידי יום יגדל מ-54 ל -64 ואיליהן יתווספו 5 רכבות במוצאי שבת. סה"כ תוספת של 45 רכבות בשבוע".