בני גנץ  (צילום: אלכס קולומויסקי)

פרסום ראשון
: העירייה פסלה אתמול (ראשון) קמפיין חוצות שתכננו לפרסם במפלגת "כחול לבן" ברחבי העיר. בקמפיין המדובר נראים ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ, ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר אנשי "עוצמה יהודית", כשמולם יו"ר "כחול לבן" בני גנץ, כשהמסר הוא נגד בחירה במפלגת הליכוד שתמכה בצירופם של אנשי כהנא לאיחוד מפלגות הימין.

בעירייה החליטו לאסור על פרסום הקמפיין, לטענת גורמים בספרא, מאחר ועולה ממנו מסר של הסתה נגד ראש הממשלה נתניהו. במפלגת כחול לבן זעמו על החלטת העירייה ועתרו הלילה לוועדת הבחירות המרכזית נגד ההחלטה. יו"ר וועדת הבחירות, השופט חנן מלצר הורה לעיריית ירושלים כי עליה להשיב לעתירה עד הבוקר (שני) בשעה 12:00 ולנמק את ההחלטה לאסור את פרסום הקמפיין.

גורם בכיר ב"כחול לבן" אומר בשיחה עם מיינט ירושלים, "משה ליאון מנסה לרצות את מפלגת השלטון ומשתמש בכוחו כדי להתערב באופן בוטה בבחירות לכנסת". לדברי הגורם, "לא יעלה על הדעת שקמפיין בחירות לגיטימי שבסך הכל מבקש לחדד את המסר שנתניהו תמך בהכנסת נציגי כהנא לכנסת - ייפסל בטענה מופרכת. מצפים מהעירייה לחזור בה מההחלטה".

העירייה: "הפרטים בפניה אינם נכונים. המודעה אושרה ע"י הדרג המקצועי".

פנינו למפלגת כחול לבן, נפרסם את תגובות המפלגה כשתתקבל.