'בית אריאל'. צילום: יואב דודקביץ'

מרווח לנשימה במאבק: שר הרווחה חיים כץ החליט להשהות את סגירת ההוסטלים לנערות בסיכון. לדברי לורה ורטון חברת מועצת העיר ירושלים, ראש העירייה משה לאון שוחח היום (א') עם שר הרווחה חיים כץ בנושא רפורמת ההוסטלים שהמשרד צפוי להנהיג ושבהן חוסות נערות בסיכון בירושלים. לדבריה, בשיחה סוכם כי ההוסטלים לא ייסגרו לפני ספטמבר וכי תינתן ארכה של 3 חודשים להפעלת המסגרות במתכונת הנוכחית.

ורטון הביעה שביעות רצון מהמהלך ואמרה: ״אני ושותפיי, בהם יוסי חביליו שמחים שהוחלט לדחות הוצאת מכרז חדש ובכוונתנו לדרוש את חידוש חוזי ההתקשרויות הקיימים לעוד 5 שנים כפי שנכתב במכרז הקודם. אני שמחה שהיתה הסכמה שמסגרות חשובות מעין אלה צריכות להמשיך לפעול ומעריכה את ההירתמות של ראש העיר משה ליאון לנושא".

חבר מועצת העיר יוסי חביליו השותף במאבק למניעת סגירת ההוסטלים מסר: "מדובר בהישג גדול אבל עדיין מוקדם מלברך על המוגמר. אנחנו דורשים לבטל את הכוונה לסגור את ההוסטלים, לבטל את המכרזים החדשים ולאפשר למפעילים הקיימים להמשיך ולנהל את המסגרות"

בשבוע שעבר נודע למיינט ירושלים כי במשרד הרווחה שוקלים להאריך בשלושה חודשים את חוזי ההתקשרות עם מפעילי מסגרות החסות ולדחות לסוף ספטמבר את סגירת ההוסטלים.

חוזי ההתקשרות הנוכחיים עם מפעילי ההוסטלים אמורים להסתיים ב-30 ביוני ובמשרד הרווחה הודיעו כי במידה ותהליך המכרז החדש לא יסתיים עד לתאריך סיום חוזי ההתקשרויות, הוא יאריך אותם  עד לסיום תהליך המכרז ואו/ עד לתאריך ה -30.9.19 וזאת כדי לא פגוע בשגרת החיים וברצף הטיפולי של הנערות.

כמן כן מסרו במשרד הרווחה כי "בהוסטלים בירושלים יתבצע שיפוץ מקיף בהשקעה של מיליוני שקלים, שיכלול בין היתר הקמת מרכזי טיפול, מרכזי למידה וסדנאות חדישות לטובת קידומם ורווחתם של בני הנוער״.