זארה. צילום: shutterstock

רשת האופנה זארה נמצאת במשא ומתן מתקדם לפתיחת סניף גדול במרכז 'דיזיין סיטי' שמוקם בימים אלה במישור אדומים. אם העיסקה תצא אל הפועל זה יהיה הסניף הראשון של הרשת הספרדית שיפעל מעבר לקו הירוק.

יזמי המתחם החדש מסרו השבוע כי זארה אכן מגלה עניין בשכירת נכס במקום, וכי שטח החנות שעליה מתנהל בימים אלה המשא ומתן עומד על כ־450 מ"ר. לדבריהם, הם מקווים שבעקבות זאת יגיעו למרכז מותגים בינלאומיים ידועים נוספים.

דיזיין סיטי, שאמור להיפתח בשנה הבאה, הוא מתחם עיצוב ענק במישור אדומים, בשטח בנוי כולל של כ־90 אלף מ"ר על מגרש של 53 דונם, כולל מתחם מסעדות גדול וחניון של 1,400 מקומות חניה. ההשקעה בהקמתו מוערכת בכ־250 מיליון שקל. יזמית המתחם היא קבוצת 'קס גרופ' בבעלות חנוך קס. עיקר המתחם יוקדש לחנויות קונספט בתחום עיצוב הבית, אך היזמים יקבלו גם רשתות מתחומים אחרים, כמו זארה.

בניגוד לזארה, ששוקלת בחיוב להיכנס להרחיב את פעילותה אל מעבר לקו הירוק, רשת המזון המהיר מקדונלד'ס כבר הצהירה במפורש בעבר כי לא תפתח סניפים ביהודה ושומרון, בהחלטה עקרונית גורפת. בעיתון 'כלכליסט' פורסם כבר לפני כמה שנים כי בעל הזיכיון של הרשת בארץ עמרי פדן סירב לפתוח סניף בקניון רמי לוי באריאל מהסיבה הזאת בדיוק.

מזארה נמסר: "אין תגובה".