הבחירות בירושלים. צילום: יואב דודקביץ'

הבחירות הסתיימו אבל העובדים עדיין לא קיבלו את שכרם: אלפי עובדים שעבדו בבחירות האחרונות בירושלים טרם קיבלו את השכר. הסיבה: בסיעת מרצ המקומית הגישו ערעור על תוצאות הבחירות. על פי החוק במידה והוגש ערעור על תוצאות הבחירות, כספי מימון הבחירות יוקפאו עד 20 יום לאחר פסק הדין בערעור, מה שעוד לא ניתן. כמו כן, המימון לבחירות אותו היה אמור להעביר משרד הפנים לסיעות שנכנסו למועצת העירייה, כבר בחודש שעבר, הוקפא לעת עתה.

יו"ר סיעת מרצ בירושלים, חברת המועצה ד"ר לורה ורטון אמרה בשיחה עם מיינט ירושלים כי היא מודעת לעובדה שהערעור מעכב את שכרם של העובדים. "פנינו למשרד הפנים כבר לפני חודש, ולא פעם אחת, לצערי החומרים ניתנו לנו רק בימים האחרונים ולכן העתירה מתעכבת. צר לי על עגמת הנפש שנגרמת לעובדים", אמרה ורטון.

בחוק פקודת העיריות נכתב כי "אם הוגש ערעור על תוצאות הבחירות ישולם הסכום בתוך 20 ימים מיום מתן פסק הדין הסופי בערעור הבחירות ובלבד שבית המשפט לא ציווה על עריכת בחירות חדשות".

חבר המועצה אריה קינג, יו"ר סיעת מאוחדים פנה למשרד הפנים כדי לשחרר את כספם של העובדים. "אני מופתע מאוד לרעה ממפלגת מרצ אשר בשל ערעורה על תוצאות הבחירות בירושלים, גורמת להלנת שכר בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים ומעמידה בסכנה את יציבותם הכלכלית של עשרות בתי עסק בירושלים".

לדבריו, "לא יעלה על הדעת שערעור מצד מפלגה שמרגישה מקופחת בשל תוצאות שאכזבו אותה, יפגע באלפי העובדים בכל מטות המתמודדים בירושלים. אני קורא למפלגת האם של מרצ ובראש ובראשונה ליו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג לפעול במיידית למחיקת העתירה חסרת הסיכוי והקנטרנית שהגישה הסיעה המקומית בירושלים".

קינג הוסיף, "אני פונה לשר הפנים, לפעול במיידית לתיקון החוק הבלתי מידתי שמאפשר לכל מתמודד להגיש ערר על תוצאות הבחירות ובכך ליצור הלנת שכר של חודשים רבים לאלפי עובדים, התיקון חייב להיות מיידי וזאת לרווחת כל פעילי הבחירות מכול גווני הקשת הפוליטית".

לורה ורטון מסרה בתגובה: "לצערי לא קיבלנו ממשרד הפנים את הגישה לחומרים שביקשנו בזמן. על פי חוק זכותנו לעיין בפרוטוקולים ולצערי העניין התעכב מאוד. צר לי על כל עובדת או עובד שנאלץ להמתין לקבלת שכרו, אבל הבעיה לא הייתה איתנו. פעלנו על פי דין והיועץ המשפטי של המפלגה הגיש את בקשתנו במסגרת הזמן שנקבעה בחוק. ולעצם הפנייה: מצאנו בסיס לטענתנו ומקווים להשלים את העניינים בקרוב".

ממשרד הפנים נמסר: "הנושא הועבר לבדיקה".