כוכבית הצ'קלמז. צילום: רפי קוץ

הורחקה מהעיר למשך 11 יום: בית משפט השלום החליט הבוקר (א') לשחרר את הגננת מגילה החשודה בהתעללות בפעוטון, כוכבית הצ'קלמז למעצר בית בפיקוח מלא למשך 11 ימים. עוד הוחלט כי לא תתאפשר יציאתה מהארץ למשך 180 ימים.

אחת האמהות צעקה לעבר סנגורה של הצ'קלמז: "אני מקווה שאתה ישן טוב בלילה. שאלה לא הילדים שלך. אני בהלם. אתה יודע בכמה ילדים היא פגעה?".אותה אם המשיכה: "היא צריכה להיות במעצר עד תום ההליכים. היתה לי הרגשה טובה יותר. איך משחררים אישה כזאת?"

אחת האמהות התעמתה עם קרוביה של היצ'קלמז: "אני יודעת מה האישה הזאת עשתה. אני מרחמת על המשפחה שלה. הצדק יעשה גם אם היא שוחררה כרגע".

עו"ד עמית בר טוב ושרון קינן המייצגים את המטפלת מסרו: "אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את דעתנו שצריך לשחרר. גם המשטרה קיבלה החלטה לשחרר. לדעתנו כמו שהתיק נראה כרגע לאחר מעצר הבית כל הערבויות יעלמו והתיק יתפוגג. זה תיק שאין בו ראיות. רק לאחר סיקור תקשורתי הוא נפתח מחדש.

"מרשתי החליטה לשתף פעולה עם המשטרה. לתת תגובה לכל אירוע ואירוע. כל הראיות שיש הן תמונות שהיא שלחה בזמן אמת להורים. עכשיו באים אותם הורים לאחר לחץ תקשורתי ופונים למשטרה עם אותן תמונות".

לפני כשבועיים הותר לפרסום שמה של כוכבית לאחר פניית מיינט ירושלים. "השיקולים בעד פרסום שמה של החשודה הכריעו את הכף", קבע השופט אריה רומנוב.

המקרים בהם הצ'קלמז חשודה מתפרסים על פני מספר שנים. בעבר נחקרו מספר תלונות הקשורות להצ'קלמז, אך אלו לא הובילו להעמדתה לדין.

בדיון שנערך בשבוע שעבר צוין כי בתאריך ה- 14.07.19 המעון נסגר על ידי משרד העבודה. המשטרה חוקרת 9 מקרים, מתוכם שניים שקרו בשנים 2013 ו-2015. מדובר בתיקים שנחקרו בעבר, וכעת נפתחו לחקירה מחודשת. בשבוע שעבר התווספו עוד 3 תלונות, עד כה נחקרו 12 תלונות נגדה.