ציון תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'

פחות משבוע אחרי ששוחרר ממעצר ושמו פורסם כחשוד המרכזי בפרשת השחיתות לכאורה החדשה, ציון תורג'מן מדבר לראשונה על הרגעים הקשים במעצר, הניסיון לחזור לשגרה והעצב הגדול על מותו הטראגי של דני כץ

"כל הדבר ודאי לא היה נעים בלשון המעטה", הוא מנסה להסביר את תקופת המעצר. "אני מקווה שהתקופה הקשה תעבור. אף אחד לא מאושר מכך ששמו מתפרסם בנסיבות שכאלה. עם זאת אני מקבל מאות טלפונים אלי ולמשפחתי אשר מחזקים את ידינו".  

"מפעל החיים לא ייהרס"

תורג'מן היה עסוק השבוע בעיקר בנסיונות לחזור לשגרה, אם זה בפגישות שונות ואם זה בניהול יריד חוצות היוצר, אחת מספינות הדגל של חברת 'אריאל'. "אני לא רואה מצב שבו מפעל חיים שכזה - שנמשך יותר מ־50 שנה בירושלים בפרט ובארץ בכלל  - ייהרס בגלל התקופה האחרונה", הוא מצהיר בביטחון.

"אנשים קיבלו אותי השבוע בסבר פנים יפות ומיד נרתמתי לעשייה. חברת 'אריאל' היא מכונה משומנת. העובדים כולם נרתמו לעבודה. ההצלחה של חוצות היוצר מוכיחה זאת – עד עכשיו הגיעו יותר מ־70 אלף איש. זהו סיפוק אדיר בעקבות עבודה מאומצת שנמשכה זמן רב".

"המוות הטראגי השפיע עלי"

ובחזרה לפרשה עצמה. למרות טענות כאלה ואחרות מצד גורמים שונים בעירייה, תורג'מן מכחיש שהחקירה הנוכחית היא חלק ממסע חיסול חשבונות נגדו. "דבר שכזה לא עולה על דעתי כלל וכלל", הוא אומר. "אני שמח להמשיך ולנהל את החברה ואת פעילותה הענפה ואמשיך לעשות כן כל עוד כוחי במותניי".

לסיום, תורג'מן מתייחס גם למותו הטראגי של נחקר אחר בפרשה, דני כ"ץ ז"ל, ששם קץ לחייו בשבוע שעבר. "הוא ומשפחתו קרובים וחשובים לי מאוד", הוא אומר. "מותו הטראגי היכה בי קשות וגרם לי צער עמוק".