כיכר ספרא. אילוסטרציה: אדווה חולי

בית משפט השלום האריך היום (ג') את מעצרם של שני הבכירים החשודים במתן שוחד והפרת אמונים עד מחר בשעה 17:00 בהסכמה בין המשטרה לבאי כוחם של החשודים. מחר ישוחררו למעצר בית בן 5 ימים. כמו כן, צו איסור פרסום הוטל על כל פרטי החקירה. 

החשודה השלישית, העוזרת של הבכיר בחברה העירונית תשוחרר למעצר בית מלא בפיקוח עד ה- 11.8 מחוץ לירושלים. כמו כן נאסר עליה ליצור קשר עם שני החשודים האחרים ונאסר עליה כניסה למשרדי העירייה. המשטרה ביקשה לדחות את השחרור למעצר בית לצורך שקילת הגשת ערר.

על פי החשד, בכיר בחברה עירונית בירושלים והעוזרת האישית שלו חשודים כי העניקו במשך שנים אלפי כרטיסים לאירועים ולהופעות תמורת ביטול דו"חות חניה. הבכיר חשוד שפעל גם לקידום הרס מבנה לשימור הנמצא בחזקתה של אשתו ובניית בניין במקומו.

השנים נעצרו הבוקר (ג') ביחד עם בכיר בעיריית ירושלים, שדרכו על פי החשד סיפקו את הכרטיסים לאחר חקירה שהתנהלה במשך 10 חודשים וכן בעקבות בדיקת מבקר המדינה.

עו"ד יהודה שושן, המייצג את אחד החשודים מסר: "באשר לבניין לשימור, אכן נעשו תוספות בניה בכפוף להיתר ועל פי הוראות השימור בחוק ובהתייעצות עם יועץ שימור. נשמח שתיערך בדיקה מדוקדקת בנושא על מנת ששמו של מרשי יטוהר גם בעניין זה".

עורך הדין ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות' המייצג את עובד העירייה בפרשת עיריית ירושלים והחברה העירונית: "מרשי מכחיש את החשדות נגדו ומשתף פעולה בחקירה. העובדה שהצלחנו לשכנע את בית המשפט למנוע את פרסום שמו של מרשי, למרות ההתנגדות העזה של כלי התקשורת והמשטרה, מלמדת כי החשדות כלפיו נופחו וכי חפותו תוכח בקרוב".