גשר המיתרים. צילום: יואב פרידלנדר

תמה תקופת ההסתגלות: חודש עבר מאז תחילתן של העבודות בכניסה לעיר, במהלכן נערכו הסדרי תנועה חדשים, בהם הפיכת שדרות שז"ר בין צומת שדרות הרצל לצומת נורדאו, לקטע כביש בו מותרת נסיעה לתחבורה ציבורית בלבד.

מכניסתם לתוקף של הסדרי התנועה החדשים, ועד כה, הגדירו במשטרת ישראל את תקופת ההסתגלות לנהגים שהיו רגילים במשך שנים לנוע בציר זה, ובמקום נפרסו מדי יום שוטרים ופקחים שהסבירו, והתריעו לאותם נהגים שעדיין המשיכו לנהוג בקטע זה בניגוד לשלטים שהוצבו ומורים על נתיב לתחבורה ציבורית בלבד, ובכך שיבשו את פעילותה התקינה של התחבורה הציבורית העוברת במקום.

המשטרה הודיעה היום כי ״החל מיום ראשון הקרוב, ה - 25 באוגוסט 2019, תגביר משטרת ישראל את האכיפה, ונהג שייתפס על ידי השוטרים נוהג במקטע זה בניגוד לחוק, צפוי לקבל קנס העומד על 500 ש"ח בגין נסיעה בנתיב המוגדר לתחבורה ציבורית בלבד״. 

במשטרה מחדדים את הנהלים לנהגים ומזכירה כי חל איסור מוחלט להיכנס עם רכב שאינו מוגדר רכב ציבורי, לנתיב התחבורה הציבורית, גם לא לצורך הורדה \ העלאה של נוסעים. יש להישמע להוראות השוטרים והפקחים המוצבים במקום. ניתן להוריד ולאסוף נוסעים בחניון הציבורי, הנמצא בין גשר המיתרים לתחנת הרכבת 'נבון'.