יער ירושלים. נקבע קשר בין הנפילה למצב הרפואי | צילום: שלומי כהן

הנפילה ביער והפיצוי. קרן קיימת לישראל (קק"ל) הגיעה להסכם פשרה עם תושב העיר (22) שמעד ממדרגה שבורה ביער ירושלים, מעידה שהובילה לפריקת ברכו ולכך שיסבול מנכות אורתופדית חלקית. לפי הסכם הפשרה, שקיבל לאחרונה תוקף של פסק דין, קק"ל תשלם לצעיר 150 אלף שקל.

על פי כתב התביעה שהגיש הצעיר, הנפילה התרחשה כשהיה בן 17. אז, בעת טיול, הוא מעד ממדרגה שבורה ביער ירושלים, וכתוצאה מכך נחבל בברכו. בשנתיים הבאות פרק הצעיר את ברכו הימנית ארבע פעמים ונאלץ לעבור שני ניתוחים. בסיכום הניתוח השני ציין רופא המשפחה של הצעיר כי הוא סובל עדיין מכאבים בברכו וכי תנועת הברך שלו מוגבלת.

בחוות הדעת הרפואית שנתן ד"ר מרדכי קליגמן, מומחה בכירורגיה אורתופדית, למטייל בשנת 2016, נקבע כי הוא סובל מעשרה אחוזי נכות בשל פציעתו, וכן כי קיים קשר סיבתי ישיר בין מצבו לבין הנפילה ביער ירושלים.

לפני מספר שבועות באוגוסט השנה הגיעו הצעיר וקק"ל להסכם פשרה, שלפיו ישולם לו הפיצוי שהוזכר. שופטת בית משפט השלום מיכל שרביט קיבלה הסכם פשרה זה ונתנה לו תוקף של פסק דין.

עו''ד ברק קדם ממשרד ארבוס־קדם־צור, שייצג את התובע, מסר: "ההתנערות של קק"ל מאחריותה לפציעתו של מרשנו היתה מפתיעה בהתחשב בכך שמדובר בגוף ציבורי אחראי. אני שמח כי לאחר דיון קצר בבית המשפט, שבו הבינה קק"ל כי לא תוכל להתנער מאחריותה, היא התעשתה וניאותה לשלם למרשנו פיצוי הולם".

מקק"ל נמסר בתגובה: "התובע נפל בשטח שאינו שביל מסומן ואינו מיועד להליכה. למרות זאת קיבלנו את הצעת בית המשפט לפשרה מול התובע".