המקטע החדש של מסלול האופניים. צילום: משרד ירושלים ומורשת

בשורות משמחות לרוכבי האופניים: בטקס שנערך אתמול (ב'), נחנך קטע נוסף במסלול האופניים ההיקפי של ירושלים באורך של כ-2 קילומטרים בתוואי מיוחד העובר בגן הלאומי עמק צורים. מקטע זה הינו חלק ממסלול האופניים ההיקפי בעיר באורך כולל של 43 ק"מ.

הפרויקט הושלם לאחר השקעה של 4.6 מיליון שקלים, במימון משרד ירושלים ומורשת, כחלק מתקציב ההשקעה הכולל  של עשרות מיליוני שקלים למסלול האופניים ההיקפי של ירושלים.

עוד סייעו בקידום הפרויקט: עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ורשות הטבע והגנים, כאשר הרשות לפיתוח ירושלים הינה הגוף שתכנן וביצע את העבודות יחד עם החברה העירונית מוריה.

העבודות להשלמת הפרויקט ארכו כשנה כאשר המסלול החדש מאפשר מעבר בין הר ציון לבין עמק המלך ומשם לגיא בן הינום ולפארק המסילה. העבודות כללו הסדרת שביל אופניים, פיתוח התשתיות במקום, פריצת ופיתוח שבילים, ריצוף, גידור ומעקות, גינון, שילוט ועוד.

מפת מקטע מסלול האופניים. צילום: באדיבות עיריית ירושלים

בטקס החגיגי נכחו בין השאר: ראש עיריית ירושלים, משה ליאון,  מנכ"לית משרד ירושלים ומורשת, שרית גולדשטיין, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, אייל חיימובסקי, ומנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין.

בתוך כך, לפני הטקס התנדבו בעבודה חקלאית של גיזום עצי זית בגן הלאומי עמק צורים בני נוער המתנדבים  למען שימור נוף התרבות של מדרגות חקלאיות (טראסות) במסגרת מיזם משותף ומיוחד של רשות הטבע והגנים עם ארגון השומר החדש.

*מבט ב-360 מעלות על המקטע. באדיבות: משרד ירושלים ומורשת

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "בקרוב יהיה שביל אופניים שיקיף את הבירה, זו אטרקציה תיירותית ומשפחתית מיוחדת. המסלול עשיר בנופיה המרהיבים שרק לירושלים יש. אני שמח לקחת חלק בפרויקט כה חשוב, וזוהי רק ההתחלה".

שר ירושלים ומורשת והגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "מקטע חדש של שביל אופניים ירושלמי העובר בתוך הגן הלאומי עמק צורים מול חומות העיר העתיקה הוא שילוב נפלא בין ההיסטוריה בת אלפי שנים של ירושלים לתרבות הרכיבה על אופניים שכה מאפיינת את המאה ה- 21 שלנו".