הויכוח הסוער בין היועץ המשפטי לעירייה לעופר ברקוביץ. צילום: לירן תמרי

דרמה לאחר דיון בעירייה בנושא היתר הבנייה של האנדרטה בגן סאקר: ויכוח סוער נרשם הערב (ג') בין יו״ר האופוזיציה, עופר ברקוביץ לבין היועץ המשפטי לעירייה, עו״ד אלי מלכה בסיום ועדה המליאה לתכנון ובנייה שהתכנסה לדון בהיתר להקמת האנדרטה בגן סאקר.

עם סיום הוועדה שהתפזרה לאחר עשר דקות מרגע כינוסה, פנה ברקוביץ ליועץ המשפטי לעירייה וטען בפניו כי לא ניתנה לחברי המועצה אפשרות לטעון במהלך הוועדה.

בתגובה השיב לו עו״ד מלכה כי הוא מוזמן להגיע למשרדו. "אני רוצה שתפסיק לאפשר את המניעה של הדמוקרטיה העירונית, אתה לא נותן לנו לדבר פעם אחרי פעם", הטיח ברקוביץ בעו״ד מלכה שהשיב לו: "אתה מבזה אותי" תוך שהוא נכנס נסער ללשכת ראש העירייה.

כמו כן, דוברת ראש העירייה אמרה בשיחה עם מיינט ירושלים כי הוועדה סגורה בפני הציבור הרחב ובפני סיקור של עיתונאים וכי "היועץ המשפטי כתב חוות דעת" התומכת בעמדה זו. 

לאחר שמספר פעילי סיעת ״התעוררות״ סירבו לצאת מאולם מועצת העיר הוזמנה למקום ניידת משטרה על ידי העירייה.

הניידת שהוזמנה לפעילי התעוררות. צילום: פרטי

מעופר ברקוביץ נמסר: "הערב התקיים דיון שעוסק בעבריינית של העירייה שבונה על אף שאין לה היתר, ועמדת התושבים וחברי המועצה לא נשמעה. מונעים מנציגי 'התעוררות' להביא את עמדתם ודברי התושבים, זאת בזמן שהיועץ המשפטי לא שומר על הדיון, על ההתנהלות החוקית והדמוקרטית של העירייה. רוחות רעות מנשבות בכיכר ספרא והיועץ המשפטי לעירייה לא עוצר את ההתנהלות הזו".

חבר מועצת העיר יובב צור שיזם את הדיון, מסר בתגובה: "התנהלות העירייה סביב סוגיית האנדרטה מבזה, וחוקיות הדיון שהתקיים הערב מוטלת בספק רב. לא נאפשר לספרא לחזור לימים של אולמרט ולופליאנסקי".