פעילי גלריה ברבור. צילום: סיעת התעוררות

ישיבת המועצה הערב היתה סוערת מתמיד: פעילי גלריה ברבור ועובדי אגף התברואה הפגינו במהלכה.

עובדי אגף התברואה הפגינו נגד ההפרטה המתכוננת בעיריית ירושלים וקראו קריאות נגד ראש העירייה משה ליאון. "מחר אתה שולח אותנו לבית. תתבייש ליאון", קראו לעבר ראש העירייה.

כזכור, בשבועות האחרונים הפגינו עובדי העירייה מול ביתו של משה ליאון בשכונת רחביה וקראו לו להידבר עמם. במסגרת ההפרטה צפויים לסיים את עבודתם כ-250 מעובדי האגף ובמקום יתווספו כ-600 עובדי ניקיון מחברות קבלניות. בנוסף, מובילי המחאה מאשימים את יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל שלא מתערב בסוגיה.

גם פעילי 'גלריה ברבור' הפגינו הערב נגד פינוי הגלריה לטובת גני ילדים. במהלך הישיבה הפעילים עמדו עם שלטים שעליהם כתוב: "גם אני ברבור” .

חבר המועצה, עו"ד יוסי חביליו מסר: "גלריית ברבור פתוחה חשובה לשמירה על חופש הביטוי וחופש היצירה בירושלים. השאלה היא האם ירושלים תהיה פתוחה ופלורליסטית או סגורה וחשוכה. אני לא אתן לסגור את הגלריה ומכוון להמשיך להוביל את המאבק הציבורי והמשפטי".

בסוף הישיבה אמר יו"ר האופוזיציה וראש סיעת התעוררות עופר ברקוביץ: "היינו עדים הערב לעוד ישיבת מועצה שבה נראה ראש עירייה מנותק. מנותק מעובדים שהגיעו לזעוק על פיטוריהם, מנותק מתושבי ירושלים שהגיעו למחות על סגירת כבישים, על תחבורה ציבורית, על הצלת בית הנוער העברי- כל אלה נושאים שעלו לסדר היום וליאון סירב לדון בהם.  ליאון מפחד ומאבד שליטה, במקום להשיב על הטענות שנשמעות הוא מכבה מיקרופון במשמע כל ביקורת על פעולותיו ופעולות העירייה".

המשנה לראש העירייה, פלר חסן נחום: "ברצוני שהגלריה תועבר למנהל הקהילתי לשימוש תושבי השכונה. גלריית ברבור הינה נכס קהילתי ואמורה לענות על הצרכים הקהילתיים של תושבי השכונה.  הנכס קיים למען תושבי שכונת נחלאות ויחזור אליהם".