רחוב החומה השלישית. צילום: לירן תמרי

מכולת אשפה על המדרכה, חניות חסומות וכמויות זבל: רחוב החומה השלישית בו הקימו חסידיו של הרב ברלנד במהלך החג סוכת ענק באישור עיריית ירושלים נותר לאחר סיום החג עם מפגעים תברואתיים רבים.

מתמונות שהגיעו לידי מיינט ירושלים ניתן לראות כי לאורך כל רחוב החומה השלישית  פזורה אשפה רבה, חניות של תושבים חסומות על ידי ציוד שהחסידים השאירו, ומפגעים נוספים המקשים על המעבר ברחוב. במהלך הליך משפטי שהתקיים טרם כניסת החג, שעסק במתן אישור להקמת הסוכה התחייבו חסידיו של ברלנד לדאוג לניקיון הרחוב ולטפל בפגעים שיוצרו מתפעול סוכת הענק

רחוב החומה השלישית. צילום: לירן תמרי

רחוב החומה השלישית. צילום: לירן תמרי

צילום: לירן תמרי

עו״ד אפריים אבן צדק, סנגורה של אחת מתושבות הרחוב מסר: "יומיים לאחר החג סירחון בכל האזור בחסות העירייה שנתנה את אישורה בידיעה גמורה כי מה שהיה בשנה שעברה זה מה שיהיה השנה, תוך פגיעה חמורה בתושבי הרחוב חסרי הישע, כל אירועים שהיו בתקופה אחרונה כולל את תקיפת הנער אמריקאי, נהגים ערבים שנסעו בכביש 1 תקיפת השוטרים מדברים בעד עצמם.

"אסור בשום פנים ואופן להרשות את הקמת סוכת שובו בנים תוך סיכון התושבים וחיי אדם אזהרה ניתנה ע"י התושבים ולצערנו המראות ואירועים מראים את פרצופם האמיתי של חסידי שובו בנים".

עו״ד אבן צדק. צילום: לירן תמרי

תגובת העירייה: "חג סוכות שמח ומוצלח עבר בעיר ירושלים, עם הרבה סוכות ואושפיזין. תהליך פירוק הסוכות וניקיון יסודי לאחר פירוקן נמצא בעיצומו, ויושלם עד סוף השבוע".

תגובתם של חסידי הרב ברלנד תתפרסם כשתתקבל.