כך ייראה גן סאקר. הדמיה: משרד אדריכלים צור וולף

מבצע חסר תקדים: ראש העירייה מה ליאון הנחה לגורמי המקצוע לשדרג את גן סאקר בהשקעה של כ-45 מיליון שקלים לגן המשתרע על כ-160 דונם.

בתוכנית: שיפור התשתיות בגן, התקנת מזרקות, הרחבת שטח המתחמים שהוקצו למתקני ומגרשי הספורט, וביניהם מגרשי סקייטבורד, שבילי אופניים, מגרשי טניס, שבילי ריצה, מגרשי ספורט ורחבה ל-TRX.

בנוסף, יותקנו בגן מצלמות Wi-fi, פינות ישיבה וריהוט גן. תשודרג התשתית ובכללה תאורה, ברזיות, חידוש גינת הכלבים ומבני שירותים חדשניים בצדו הדרומי של הגן. הגינון ישודרג ויישתל דשא חדש, תותקן השקיה חכמה וחסכונית במים.

גן סאקר הוקם בשנת 1965  בעלות של למעלה ממיליון לירות. הודות לתרומתו של הארי סאקר, עסקן ונדבן אנגלי ששימש גם חבר ההנהלה הציונית. סאקר לא הספיק להשתתף בחניכת הגן, ונפטר שנה לפני שנחנך הגן. 

כך ייראה גן סאקר. הדמיה: משרד אדריכלים צור וולף

ב-1948 היה השטח שהפך לימים ל'גן סאקר' שטח טרשי ושימש כמנחת מאולתר למטוסים בירושלים שהייתה נצורה. הגן שנסק מעלה, הפך לאחד הגנים והאתרים המיוחדים והמבוקשים בירושלים ובמדינה. גן סאקר מזוהה יותר מכל גן אחר כמקום בו מתקיימות פעילויות ותחרויות ספורט כגון: המרתון הבינלאומי-ירושלים, מופעים, סרטים, מחזות, מסיבות ועוד.

ראש העירייה, משה ליאון: "גן סאקר הוא אחת הריאות הירוקות של בירת ישראל ונמשיך לפתח אותו ואת שאר הגנים והפארקים בעיר, נשקיע באיכות חיי התושבים ורווחתם, ולא נעצור, אנחנו בתנופת שדרוג גנים  פארקים וכבישים בכל רחבי העיר, למען התושבים שלנו. השדרוג של גן סאקר, אחד מהסמלים של ירושלים, הוא רחב ועמוק, ובסוף התהליך יהפוך למרהיב יותר, אטרקטיבי יותר ומסביר פנים לכל התושבים והמבקרים".