"אין לי מה לחפש בירושלים". צילום מסך מתוך הסרטון של משרד השיכון

עיריית ירושלים נגד משרד השיכון: בסרטון שהפיץ אתמול (א') משרד השיכון לשיווק פרויקט רכס לבן בעיר, מופיעות דמויות מצוירות כשהן מציגות באור כושל את מצבה של בירת ישראל. בין היתר נאמר בסרטון כי צעירים משכילים עוזבים את העיר, אין תעסוקה ומשפחות פלורליסטיות וסטודנטים עוזבים את העיר לתל אביב בשל מחסור בדירות.

במהלך הסרטון ניגשה אחת הדמויות לצעירה ושאלה: "מה את עושה פה בתל אביב? את לא גרה בירושלים?". הצעירה ענתה לה: "עזבתי ממזמן, אין לי מה לחפש בירושלים, אפילו ההורים שלי עזבו, כולם עזבו. אין דירות, אין עבודה, אין צעירים, אין על תל אביב. אין לי מה לחפש בירושלים". בהמשך הסרטון משווקת השכונה החדשה רכס לבן, כאשר בסיומו נפגשו שתי הבנות בירושלים.

צילום מסך מתוך הסרטון של משרד השיכון

הסרטון התקבל בזעם בכיכר ספרא. ראש העירייה משה ליאון שיגר הבוקר (שני) מכתב זועם לשרת השיכון יפעת שאשא ביטון (כולנו) ודרש מהשרה להתנער מהסרטון ולהסירו במיידית. "הסרטון מכיל קטעי לעג לעיר ירושלים ולתושביה, צעירים ומבוגרים. אני סבור כי לא תתני יד להשמצה שכזו נגד בירת ישראל ותושביה, ותמצאי לנכון לגנוז את חלקי הלעג מהסרטון המדובר", כתב.

עוד הוסיף, "ככל וסבורים במשרדך כי יש להשתמש בסרטון על מנת להסביר את חשיבות הבנייה ברכס לבן, אין זה מצדיק את הלעג לאוכלוסיית הבירה, 900 אלף איש ואישה במספר. אודה להתנערות רשמית של המשרד מהסרטון האמור ותיקון המסר המעוות שבו". לאחר מכן הסרטון נגנז.

במורדות אורה, לכיוון וולג'ה ועין לבן, מתוכננת להיבנות השכונה הכי שנויה במחלוקת בעיר, באזור 'רכס לבן'. אם היא תזכה לכל האישורים צפויים להיות בה יותר מ־5,000 יחידות דיור עם נוף לנחל רפאים וגן החיות. למרות 6,000 ההתנגדויות שהוגשו לה, במשרד השיכון, בעירייה וברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) רואים בבנייה על הרכס הירוק פתרון חיוני אם רוצים להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים.

"המשרד יתחקר את הנושא לעומק ומתנצל על עוגמת הנפש"

משרד הבינוי והשיכון: "הסרטון המדובר לא קיבל את אישור הגורמים המוסמכים במשרד הבינוי והשיכון והפצתו נעשתה ללא אישור ותיאום. כל הנוגעים בדבר הוזמנו לשיחת הבהרה, והמשרד יתחקר את הנושא לעומק. משרד הבינוי והשיכון מצר על כך ומתנצל על עוגמת הנפש שנגרמה".