שלג באוויר זה גם כיף. מדרחוב בצלאל, ינואר 2015. צילום: רועי אלמן

חורף ירושלמי: החל מהערב (שלישי) צפויה ירושלים להיכנס למערכת חורפית חזקה במיוחד שתלווה בטמפרטורות נמוכות, רוחות חזקות וכמויות גדולות של גשמים. בתוך כך קיים סיכוי לשלג שיירד בפסגות הגבוהות של העיר אך נכון לעכשיו הוא לא צפוי להיערם על הקרקע.

מטה החירום העירוני של עיריית ירושלים משלים בשעות האחרונות את היערכותו למזג האוויר, גם במידה ומזג האוויר יקצין מעבר לתחזית. ״אנו ממליצים לתושבים לשמור על בטיחות, להיערך למזג האוויר הסוער ולהישמע להנחיות שיופצו בתקשורת. במידה וירד שלג העירייה ערוכה לטיפול בו״, מציינים בעירייה. 

על פי התחזית באתר ירושמיים, גשם יחל לרדת לקראת ערב, בהמשך צפוי להיות סוער עם אפשרות לגראופל. מחר (רביעי) יתכן ברד או גראופל לפנות בוקר, גשמים יוסיפו לרדת עד אחר-הצהריים, הקור יישאר.

דואגים לבעלי החיים ולדרי הרחוב

מינהל קהילה-אגף הרווחה פועל וימשיך לקיים סיורים ליליים לאיתור דרי רחוב. מציע להם מחסה ועזרה ומסייע באמצעים העומדים לרשות המינהל. לדרי רחוב שאינם מוכנים להתפנות האגף מחלק שמיכות. החטיבה לקידום נוער נערכה מבעוד מועד לטיפול בדרי רחוב ומוכנות לסיוע לתושבים ופינוי במידת הצורך, ואיתורים יזומים של צעירים. כוננים יעודכנו גם ע"י המוקד העירוני מוקד 106 לגבי בני נוער ודרי רחוב.

השירות הווטרינרי יפעל 24 שעות ביממה לרווחת בעלי החיים בעיר. תאי הכלובים בתחנת ההסגר העירונית מחוממים 24 שעות ביממה וניתנת תוספת מזון לחתולים ולכלבים על מנת לסייע להם להתמודד עם מזג האוויר החורפי. לבעלי כלבים וחתולים מומלץ לשמור עליהם במקומות יבשים ומוגנים מפני רוחות ומתן תוספת מזון של עד 30%, כך יוכלו לשמור על חום גופם גם בקור הצפוי.

היערכות מיוחדת של המשטרה 

ממחוז ירושלים של משטרת ישראל נמסר כי ״כוחות משטרת ישראל נערכים בכלל גזרות ירושלים והישובים סביבה לתת מענה מהיר ויעיל יחד עם גופי ההצלה, החרום והרשות המקומית ככל שיידרש במזג האוויר הסוער תוך מתן דגש להצלת חיים. מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות הwaze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת. הציבור מוזמן לפנות בכל שאלה או לקבלת מידע במוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל. יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל בכל חשד לעבירה או מפגע בטיחותי שנגרם כתוצאה ממזג האוויר העלול להוות סכנה לציבור״.