מרכז אורי. צילום: עמית שאבי

הפסקה פתאומית בפעילותו של 'מרכז אורי', המטפל בילדים עם ליקויי למידה. לאחרונה גילו הורי התלמידים במרכז כי הושבתה פעילותו, בהתרעה קצרה של ימים ספורים

'מרכז אורי' פועל ללא מטרות רווח ומטרתו לטפח ילדים ובני נוער עם הפרעות קשב, לקויות למידה, הפרעות התנהגות וקשיים חברתיים ורגשיים.

הסקרנות והטלטלה

המרכז, כך מצוין באתר הרשמי שהוא מפעיל, הוקם בשנת 2009 כמפעל הנצחה חינוכי־טיפולי לזכרו של תת־ניצב אורי ויסקופ ז"ל שנפטר מדום לב פתאומי. אורי ז"ל התחבר מאוד לתחום של ילדים ובני נוער בסיכון וטען שדרך העבודה איתם חייבת להיות רב מערכתית, כזו שכוללת שיתוף פעולה הדוק ומקצועי בין כלל הגורמים שעובדים עם הילד בדגש על ההורים ובית הספר.

בנו של אורי, יותם, החליט להקים את מפעל חייו להנצחת אביו ולהמשך דרכו. מאז פועל המרכז עם ילדים מגיל גן חובה ועד כיתה י"ב. המרכז פועל לפי מודל עבודה שזכה לשם 'דרך אורי'. הוא נוקט דרך של טיפול בשטח תוך שילוב כלים קוגניטיביים, התנהגותיים ודינמיים והכול בהתאמה אישית לכל ילד.

מרכז אורי. צילום: עמית שאבי

לאחרונה הופתעו ההורים לקבל מכתב מהנציגות שלהם במרכז אורי, שבו נכתב: "חברים יקרים, בימים אלו המרכז עובר משבר/טלטלה לא קטנה. לצערנו, אין אנו יכולים להשפיע בשום דרך. אנו מודעים לרגש הסקרנות המשתולל, אך ידינו כבולות ואין באפשרותנו לדון ולשוחח בעניין. אי לכך הוחלט כי המרכז יוצא לפגרה עד להודעה חדשה. נא הימנעו מדיונים מיותרים ומחשבות שווא ותנו לזמן לעשות את שלו. הדברים יתבהרו בקרוב".