רכבת נבון. צילום: רועי אלמן

התקלות ממשיכות בקו הרכבת תל אביב ירושלים: ברכבת שעשתה הערב (ב') את דרכה מנתב"ג לתחנת ירושלים נבון בשעה 18:00 נתגלתה תקלה בקטר, מעט אחרי תחנת נתב"ג, במנהרה מספר 3 בקו, כך נמסר מדוברות הרכבת.  

לאחר כחצי שעה הוזנק קטר שבכוננות, התחבר לרכבת, והביא אותה חזרה לנתב"ג. ברכבת "כ-150 נוסעים וכ-5 אנשי צוות, לנוסעים נשלחו מסרונים אישיים המתארים את התקלה ומשמעותה, חולקו בקבוקי מים וחטיפים. לתחנת נתב'ג הוזנקו אוטובוסים לטובת הנוסעים", נמסר מרכבת ישראל.

הרכבת נכנסה בשעה 19:50 לאחר שכמעט שעה נתקעו הנוסעים ברכבת והגיעה לתחנת נתב"ג. לטובת הנוסעים הועמדה רכבת אחרת, אשר צפויה לצאת בשעה 20:00 לתחנת ירושלים-נבון, להמשך דרכם.

"כמובן שרכבת זו עומדת גם לשרות נוסעים נוספים אשר יבחרו להגיע לתחנת ירושלים נבון. עם הגעת הרכבת לתחנה, תסתיים תנועת הרכבות ותתחדש מחר עפ הלו"ז הרגיל", נמסר מהרכבת. 

"הפרויקט הזה - אחד הכשלים הכי גדולים של השנים האחרונות"

יו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל הודיע כי מחרתיים תכנס הוועדה דיון חירום בנושא. "בכל יום שעובר אנחנו מבינים שהרכבת לירושלים היא פארסת בחירות ולא יותר. נתניהו וכץ העדיפו תמונת יח״צ במדרגות הנעות על חשבון חיי אדם ובטיחותם של הנוסעים.

"הפרויקט הזה הוא אחד הכשלים הכי גדולים של השנים האחרונות. ועדת הכלכלה תכנס דיון חירום בנושא - גורמי המקצוע יהיו חייבים לתת תשובות".

"שעה וחצי היינו תקועים במנהרה"

מנגד טוען אחד הנוסעים, ערן פקטר כי "אף אחד לא יקבל מסרונים, אף אחד לא קיבל שתייה או חטיפים". 

דויד, תושב העיר שמשתמש בקו כל יום מאז שנפתח: "שעה וחצי היינו תקועים במנהרה. מסרונים לא התקבלו אך חטיפים היו. זו תקופת הרצה אנשים לא התלוננו ולא נלחצו."

תחזור לנסוע ברכבת למרות התקלות?
"כן".

נועה, נוסעת נוספת שנתקעה גם היא בקרון סיפרה לחדשות מיינט: "היינו אמורים להגיע ב-6 והגענו ב-8 וחצי. היה מסתכל בעיקר ולא חוויה נעימה. אין ברירה אחזור לנסוע ברכבת".

הסיבה לתקלה: חיבור בין הקטר לקו המתח 

מתחקיר ראשוני של הרכבת עולה כי התקלה אירעה ברכיב הפנטוגרף, אשר מחבר בין הקטר לקו המתח העילי המספק את החשמל לרכבת.

"נהג הרכבת יצר קשר עם הפיקוד הרכבתי ועם צוות הכוננות של רכבת ישראל, אשר מוצב כל העת הן בתחנת האומה והן במשמר איילון. חמשת הפקחים שהוצבו על הרכבת יידעו את הנוסעים על התקלה, הסבירו לנוסעים את תהליך החילוץ, וחילקו להם מים וחטיפים. לא מדובר באירוע בטיחות כי אם באירוע תפעולי", נמסר.