קניון מלחה. צילום: יואב דודקביץ'

עימות מילולי בין לקוחה לסגן מנהל ברשת ביגוד ידועה בקניון מלחה הסתיים בהגשת תביעה לשון הרע על סך רבע מיליון שקלים. סגן מנהל חנות הביגוד, הגיש בתחילת השבוע תביעה לשון הרע על סך 250 אלף שקלים נגד לקוחה, תושבת ירושלים בטענה כי זו קיללה אותו על רקע מוצאו ולאחר שלטענתו כינתה אותו "ערבי מניאק", "ערבי מסריח" ו"מחבל".

על פי כתב התביעה שהוגשה על ידי עו"ד אייל אבידן, הלקוחה הגיעה אל החנות בחודש יוני בשעות הצהריים ולא היתה שבעת רצון מזמן ההמתנה בקופות התשלום. "לנתבעת לא היתה הסבלנות הדרושה להמתין בתור, ככל יתר לקוחות החנות והיא דרשה מהתובע שיפתח קופה נוספת. על כך השיב לה התובע בנימוס שאין אפשרות כזו לעת עתה, אך שאל לה לדאוג, שכן הוא מבצע את מלאכתו בזריזות ומיד יגיע תורה".

התובע טוען כי בזמן שטיפל בלקוחה ממוצא ערבי החלה הלקוחה הזועמת החלה לתקוף אותו באופן מילולי ולהטיח כלפיו  קריאות גזעניות – "ערבי מניאק" "ערבי מסריח", ו-"מחבל".

בנוסף על פי כתב התביעה הלקוחה פרסמה סרטון בו היא מתעדת את המתרחש ופרסמה אותו בפייסבוק: "את הסרטון שלה הסריטה הנתבעת משך שש דקות, שש דקות שנמשכות כנצח. עבור אדם מושפל אשר מצולם כגנב שנתפס בו בזמן שנקראות לעברו אמירות מזלזלות ומשפילות".

מנגד, בפוסט שפרסמה הלקוחה היא טוענת כי דווקא היא זו שנפגעה מיחס גזעני ומפלה בהיותה אישה דתיה. "היה תור ארוך מאוד והיה קופאי אחד בן מיעוטים שבזמן שהוא נתן שירות שיחק עם הטלפון שלו. שאלתי אם ניתן לפתוח קופה נוספת על מנת שזמן ההמתנה יתקצר. הקופאי בלי שום היגיון הרים את קולו ואמר שהוא מנהל החנות ולא פותח קופה נוספת. הגיע גל נוסף של התקפה כלפיי כשהוא מצהיר כי אין עניין שאחכה בתור מכיוון שאין לו כוונה לתת לי שירות. בשלב זה הייתי נסערת הנחתי את הפריטים ויצאתי מהחנות כשהתחושה היחידה שמלווה אותי שהוא נטפל אלי על רקע גזעני בעיקר בגלל המטפחת שלראשי", כתבה.

תגובת התובע, מדחת חלואני: "הניסיון להציג אותי כאדם גזען ותוקפני פגע בי עד עמקי נשמתי משום שאני רחוק מלהיות אדם שכזה, וזו לא דרכי. הנתבעת עשתה לי עוול, השפילה אותי וביישה אותי מאוד".
עו"ד אייל אבידן. צילום: פרטי

תגובת בא-כוח התובע, עו"ד אייל אבידן: "מקרה זה הוא תסמין נוסף של מחלת השיימינג, שלמרבה הצער הפכה מאוד נפוצה בציבור. הקלות הבלתי נסבלת שבה אנשים מרשים לעצמם להכפיש ולהתלהם מאחורי המקלדת מוכרחה להיפסק, ואני סמוך ובטוח שבית המשפט יבהיר שהוא מגלה אפס סובלנות להתנהגות כה שפלה כפי שהפגינה הנתבעת כלפי התובע".