בית הספר הניסויי. צילום: אדווה חולי

אירוח פעילות של שוברים שתיקה בספריית בית הספר מעורר סערה. מנהל בית הספר הניסויי שלח בתחילת השבוע מייל להורי התלמידים, שם הודיע כי בשבוע הבא תתקיים הרצאה של ארגון "שוברים שתיקה". בין היתר רשם: "נארח בספריית בית הספר את 'שוברים שתיקה' להרצאה ושאלות". למייל צורף מסמך המפרט את פעילותו של הארגון ובו נכתב בין היתר כי "מטרת הארגון היא להעלות את המציאות המודעות למציאות היומיומית בשטחים הכבושים".

כצפוי, המכתב יצר הכעיס מספר הורים בבית הספר שאינם בוועד, שפנו לפעילי ימין בבקשה לבטל את האירוע. שי גליק, מנכ"ל ארגון ב"צלמו", שלח מכתב חריף לראש העירייה בו דרש לבטל את האירוע לאלתר. "האירוע מיועד לאנשים שאינם תלמידים, מתקיים בשעות הערב ואינו חלק מפעילות בית הספר", רשם גליק, "הארגון יכול לשכור מאות אולמות פרטיים ולקיים את פעילותו אך הוא בוחר להשתמש בנכס עירוני".

"כזכור" ממשיך גליק, "אתה הובלת מאבק למניעת מימון ציבורי לגלריית ברבור עוד כשהיית באופוזיציה. חוזר מנכ"ל משרד החינוך אוסר לקיים בשעות הערב אירועים בעלי אופי פוליטי בבית הספר. מי שאחראי לאכיפת הסעיף הם מינהל החינוך, מנכ"ל העירייה והיועץ המשפטי של העירייה. אנחנו קוראים לך להתערב מיידית ולהנחות את מקבלי ההחלטות למנוע אירוע זה".

גם יונתן יוסף, חבר הקואליציה ("מאוחדים") והאחראי לקידום הנוער דרש מליאון: "להוציא הנחיה ברורה על ביטול האירוע ולאסור על כניסת ארגונים קיצוניים הפוגעים במדינת ישראל. לא יתכן שבשטח בית ספר עירוני ישמעו דברי בלע נגד חיילי ישראל".

יונתן יוסף. צילום: שלומי כהן

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר באירוע ביוזמת של ועד ההורים ובהשתתפות הורים בלבד".

ביקשנו את תגובת העירייה אולם היא טרם נמסרה.