הושגה שליטה על השריפה. צילום: כיבוי והצלה מחוז ירושליםחמישה צוותי כיבוי והצלה, בסיוע רכבי אספקת מים, פעלו היום (ב') אחר הצהריים בשריפת עשבוני וחורש בוואדי בין רחוב הנורית לרחוב קוסטה ריקה בשכונת קרית מנחם.

כתוצאה מהשריפה עשן רב חדר לבניינים במקום, ולוחמי האש בסיוע שוטרי משטרת ירושלים, פינו כ-50 דירות מדייריהן. לאחר מספר שעות הם הותרו לשוב לביתם.

בנוסף, כתוצאה מקרינת החום, נזק קל נגרם לחצרות הבניינים ולפרגולה במקום.

בשלב זה לוחמי האש הצליחו לבלום את השריפה ומפקד כוחות כב"ה במקום הכריז על שליטה בשריפה, ובסיוע המשטרה, יוכלו לשוב דיירי הבניינים לבתיהם.

כמו כן, מפקד צוות שפעל להגן על בתי התושבים נכווה מהלהבות ונפצע קל, וכעת מטופל במקום ע"י חובשי מד"א.

בסיום פעולות הכיבוי הסופי אשר יימשכו עוד זמן מה, תיפתח חקירה של כבאות והצלה ירושלים לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

להב שלומי הרוש מפקד כוחות כב"ה באירוע: "הוזנקנו לשריפה שהתפתחה במהירות מהוואדי של רחוב קוסטה ריקה אל עבר בתי רחוב נורית. הגענו תוך זמן קצר, והבחנו בלהבות המלחכות את שולי הבניינים, ובעשן כבד וסמיך שחדר למבנים, בד בבד עם כיבוי השריפה ע"י לוחמי האש של ירושלים, פינינו את הבניינים מדייריהם בסיוע שוטרי משטרת ירושלים, מכיוון שהיה חשש לשלום הדיירים.

"הפעילות המהירה והמקצועית של לוחמי האש והסיוע המהיר של משטרת ישראל, מנעו פגיעה קשה בדיירי הבניין וברכושם".

בכבאות והצלה לישראל שבים ומזכירים לציבור: "בכל מקרה של שריפה או אפילו חשד לשריפה או עשן, חייגו מיד ללוחמי האש בטלפון 102.

"במקרים רבים, לוחמי האש המגיעים למקום האירוע, שומעים כי אנשים התמהמהו בהזנקת כוחות הכיבוי, עקב חשש כי הזמנת כוחות כב"ה כרוכה בתשלום".