אביחי אברהם ודני בונפיל. צילום: פרטי ואלי מנדלבאום

דרמה בעיריית ירושלים: פיצוץ מתוקשר נרשם ביממה האחרונה בין יו"ר ועד העובדים עו"ד אביחי אברהם לדני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים. הרקע לפיצוץ בין השניים: בונפיל שכר את שירותיו של עו"ד מוטי הרוש שמייעץ משפטית לארגון העובדים בעירייה, והוביל את העסקתו ללא תיאום עם יו"ר ועד העובדים שהודיע הבוקר להרוש על הפסקת ההתקשרות עמו.

ארגון העובדים פועל תחת ההסתדרות, ובין אברהם ובונפיל שררה מערכת יחסים קרובה למדי בשנים האחרונות, ובפרט במערכת הבחירות כשהשניים הובילו מטה משותף למען בחירתו של משה ליאון לראשות העירייה.

למיינט ירושלים נודע, כי בימים האחרונים כבר החלו סדקים במערכת היחסים בין השניים ובעקבותיהם פרץ המשבר שהוביל לפיטוריו של הרוש. "מעכשיו אני עובד רק מול אבי ניסנקורן, לא אתן שיתעללו בי", אמר אברהם לאנשיו בארגון העובדים.

בכיר בכיכר ספרא למיינט ירושלים: "על רקע מאבק קרדיטים על ניצחונו של משה ליאון, פרץ בין השניים עימות סוער בשבועיים האחרונים. בונפיל שזועם על אביחי אברהם הרים לו טלפון אתמול והודיע לו שלמעט ענייני עבודה שלא ידבר איתו יותר, וזה מה שהוביל את אביחי אברהם לנתק מגע עם מוטי הרוש".

עו"ד מוטי הרוש בתגובה: "עובדי עיריית ירושלים יקרים לליבי ואמשיך לדאוג להם ולמקום עבודתם כיועצו המשפטי של יו"ר המרחב דני בונפיל".

יו"ר ועד העובדים, עו"ד אביחי אברהם בתגובה: "אכן ישנה מחלוקת קשה, ביני לבין מר דני בונפיל, בעניין ייצוג עובדי עיריית ירושלים. לטעמי מר בונפיל פועל בניגוד לתקנון ההסתדרות ולהסכם הקיבוצי.  לאור הדברים שנאמרו לעיל, בכוונתי לפנות למר אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות, זאת בכדי שייכנס לעובי הקורה. כמובן שאמשיך לפעול למען עובדי העירייה וביתר שאת".

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים,דני בונפיל שלח תגובה שאינה ראויה לפרסום.