מודעת האיומים. צילום: פרטי

מאיימים על הנציגים שלהם: פשקווילים שנתלו השבוע ברחבי השכונות החרדיות בעיר שלחו איומים קשים לעבר חברי הכנסת מהמגזר שישבו לשולחן המשא ומתן הקואליציוני. על הפרק: פולסא דנורא.

בצל מרתון שיחות המשא ומתן הקואליציוני לקראת הרכבת ממשלתו החמישית של בנימין נתניהו, רחובות שכונות מאה שערים וגאולה כוסו השבוע במודעות אנונימיות שבהן איום ברור כלפי נציגי הציבור החרדי.

המודעות התפרסמו על רקע השיחות סביב גיבוש חוק גיוס שיהיה מוסכם גם על המפלגות החרדיות. "מאחר שחברי הכנסת מנהלים משא ומתן קואליציוני בסחר מכר מרושע של איבוד אלפי נשמות בצבא השמד עבור כיסאות ומשרות מכובדות בכנסת המינים ועבור תקציבים שמנים", נכתב במודעה, "על כן ציבור יהודים יעשו פולסא דנורא עליהם ועל כל עוזריהם, בתקיעת שופר ונרות שחורים וקללות נמרצות. ראו הוזהרתם". 

פולסא דנורא היא קללה שעל פי תורת הקבלה מהותה היא תפילה לכך שהמקולל ימות במהרה מידי שמיים. לפי המסורת, טקס הקללה חייב להתנהל בנוכחות מניין, כלומר עשרה אנשים.

חברי הכנסת החרדים שאיתם דיברנו השבוע לא התרגשו מהמודעות אך סירבו להתייחס אליהן. כך או כך, המפלגות החרדיות צפויות להיות הראשונות לחתום על הסכם עם מפלגת הליכוד, ככל הנראה כבר בתחילת השבוע הבא, ובכך יודיעו רשמית על כניסתן לקואליציית נתניהו.