פוטין והאנדרטה המתוכננת (צילום: shutterstock, EAJC)

ההיתר לעבודות הקמת האנדרטה לזכר נופלי המצור על לנינגרד שעתידה לקום בגן סאקר - הוקפא. אמש (שני) פורסם לראשונה ב - mynet כי התנגדות לבניה שהוגשה בהתבסס על סעיף בפקודת העיריות, מחייבת את העירייה להפסיק את העבודות עד לדיון מיוחד במועצה. 

הבוקר (שלישי) נודע כי העירייה תתכנס לישיבת מועצה בהולה שלא מן המניין בעוד כשבוע, שם תתקבל ההחלטה בסוגייה הקמת האנדרטה. הקפאת העבודות בשטח התקבלה כאמור לאחר בקשת חבר מועצת העיר מטעם סיעת התעוררות להפעיל את סעיף 18 (ז) המעניק לחבר מועצה מקומית אפשרות להקפיא עבודות תכנון שהתקבלו בוועדת התכנון העירונית וזאת עד לקיום דיון במועצת העיר.

היוזמה לבנית האנדרטה יצאה לדרך לפני כשנה והיא נועדה להעלות את זכרם של ההורים במצור על לנינגרד, כיום סנט פטרבורג, במלחמת העולם השנייה, בו נהרגו 750 אלף איש. הוא נמשך מספטמבר 1941 ועד ינואר 1944 - 872 ימים. את המצור הטילו הכוחות הנאצים במהלך פלישתם לברית המועצות.

"המצור על לנינגרד והלחימה האמיצה של הווטרינרים, שלא מעט שחיים בקרבינו בארץ ובירושלים, הם אירועים חשובים ואני גאה בתכנית לכבד אותם עם אנדרטה" ציינה חברת מועצת העיר ד״ר לורה ורטון ״יחד עם זאת, ברגע שנודע לי שהוגש ערעור למליאת ועדת התכנון – שהיא מועצה העיר – פניתי לראש העיר בבקשה שהוא יכנס את הפורום כנדרש על פי פקודת העיריות. לצערי בקדנציות האחרונות הגשתי בקשות כזאת ואיש לא תמך בזכותי זאת, ואני שמחה שכעת פועלים על פי ההליך התקין. עד הכינוס אבדוק את הבקשה והבסיס לערעור.״