הדסה עין כרם. צילום: רפי קוץ

רופא נשים בכיר שעבד עד לפני חצי שנה בבית החולים הדסה עין כרם, פרופסור אלחלל אוריאל נעצר אתמול (ראשון) על ידי רשות המיסים בחשד להעלמת מאות אלפי שקלים וזאת במסגרת בדיקות שביצע למטופלות. נהג פרופ' אלחלל - שניהל עד לאחרונה את המרפאה להיריון בסיכון גבוה וסוכרת - לבצע במסגרת תפקידו בדיקות פרטיות למטופלותיו במסלול הרפואה הציבורית. בעקבות התחקיר של ynet ו"ידיעות אחרונות" פרופ' אוריאל התפטר מתפקידו.

״פרופסור אלחלל אוריאל הינו אחד הרופאים הבכירים בישראל, העוסק ברפואת נשים ואדר ניהל עד לפרוץ הפרשה את המרפאה להריון גבוה וסוכרת בבית החולים הדסה עין כרם. בעקבות פרסום באתר החדשות ווינט נפתחה חקירה וממצאי החקירה מעלים חשד שפרופסור אלחלל אוריאל נהג לבצע בדיקות למטופלות פרטיות במסלול הרפואה הציבורי בבית החולים הדסה עין כאשר כשאר ביקש וקיבל תשלום של כסף מהמטופלות ישירות לכיסוי", נכתב בבקשה לשחררו של הרופא הבכיר.

בית משפט השלום הורה לשחרר את אלחלל בתנאים מגבילים של הפקדת ערבות עצמית על סך 50 אלף שקלים וערבות צד ג' על סך של חצי מיליון שקלים, בנוסף הוציא בית המשפט לרופא, צו עיכוב יציאה מן הארץ.

מהדסה נמסר: "בעקבות תחקיר ידיעות אחרונות, פרופ׳ אוריאל אלחלל התפטר מעבודתו בבית החולים הדסה עין כרם. הנהלת בית החולים קיבלה התפטרותו.

"ההנהלה מבקשת להבהיר כי הדסה הינו בית חולים ציבורי, בו אין תשלומים במעטפות והזמן הציבורי קדוש לכל המטופלים ללא תשלומים לרופאים המקבלים שכר נאה בגין עבודתם הציבורית והאקדמאית. בנוסף מתאפשרת לרופאים גם עבודה פרטית מעבר לשעות העבודה במסגרת בשר״פ. לכן עבירה מהסוג שחשף התחקיר לא מאפשרת המשך עבודה בהדסה לאף אחד בלי יוצא מהכלל.

"ההנהלה רוצה להדגישה כי כל התשלומים המשולמים בגין השירותים הרפואיים בבית החולים לרבות שר״פ,  משולמים ע"י מקבלי השירות אך ורק באמצעות מע׳ הפקידות ולפקודת בית החולים הדסה״ ובתמורה לקבלה רשמית של הדסה. הציבור נקרא להקפיד על כך".