שמואל דטיאשוילי בהכרעת הדין. צילום: יואב דודקביץ'

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ג') על שמואל דטיאשוילי מאסר עולם ואת הפיצוי המרבי לבני משפחת המנוחה לאחר שרצח את אביטל רוקח ז״ל שהיתה נשואה לו במשך 23 שנים.

דטיאשוילי בן 51 הורשע בגין רצח אכזרי שביצע בספטמבר 2014 כאשר דקר את אביטל רוקח ז"ל כ- 50 דקירות סכין, לאחר שארב לה בחדר המדרגות בכניסה לבניין שבו התגוררה.

"גזר הדין היה צפוי כחלק מהעונש המוגדר בחוק על ההרעשה ברצח. הכרעת הדין הובילה לכך שהשופטים גזרו עליו מאסר עולם", אמר היום בנה של אביטל רוקח, שגיב (24) לאחר קבלת גזר הדין, "מאכזב שגזר הדין התקבל אחרי הרבה זמן ושהוא לא הוגדר כרצח בנסיבות מחמירות זאת בהתווסף לעוד עבירות שהוא ביצע במשך שנים. היינו שמחים אם יווצר תקדים בעניין שלהבא זה יצור הרתעה למניעת אלימות נגד נשים".  

אביטל רוקח ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

עו"ד שחר מלול, פרקליטות מחוז ירושלים: "גזר הדין מבטא את חומרת העבירה שביצע הנאשם שרצח את אביטל רוקח ז״ל לאחר שביקשה להתגרש ממנו. המעשים שקדמו לרצח ומעשה הרצח עצמו מעידים על אכזריותו של הנאשם ועל תחושת הפחד והאימה שהטיל על אביטל רוקח ז"ל ועל ילדיה. הפרקליטות מחזקת את ידי בני המשפחה ותמשיך להיאבק בנחישות  בתופעה הקשה של אלימות ורצח נשים על ידי בן זוגן".