הנאשם אנדריי וולצ'נסקי. צילום ארכיון: עמית שאבי)

הרצח שזעזע את ארמון הנציב לפני כשנתיים: בית המשפט המחוזי בירושלים, בפני הרכב בראשות  השופט כרמל, גזר 20 שנות מאסר על אנדרי (פורסט) וולצ'נסקי שהורשע ברצח סמי (שלמה) קוראל (מרציאנו) ז"ל במאי 2017. במסגרת הסדר הודה הנאשם והורשע בעבירת רצח באחריות מופחתת והשמדת ראיה. התיק נוהל על ידי עו"ד גלית שוהם ועו״ד שמרית וולף מפרקליטות מחוז ירושלים.

הנאשמים היו מסוכסכים עם המנוח על רקע יחסי השכנות הרעועים ביניהם. ביום 10.5.17, במהלך קטטה שפרצה בין המנוח לוולצ'נסקי, נטל המנוח גרזן השייך לוולצ'נסקי והניף אותו לעברו. וולצנסקי חטף את הגרזן מידיו של המנוח ונוכח מערכת היחסים העכורה בין השניים, וחששו לחייו, הכה וולצנסקי את המנוח פעמים רבות בראשו באמצעות הגרזן בכוונה להמיתו. כתוצאה מהאמור, מצא המנוח את מותו.

הגופה שנמצאה. צילום: דוברות המשטרה

האמצעים שנתפסו. צילום: דוברות המשטרה

וולצ'נסקי החליט לבתר את גופת המנוח לחלקים, באמצעות סכין ומסוריות, ולקברו בגינה הקהילתית הסמוכה זאת מתוך כוונה להעלים מעיני המשטרה את מעשה הרצח ואת זהות המנוח ובכוונה למנוע ולהכשיל כל הליך חקירה או הליך שיפוטי. 

‪בשעות הצהריים, הגיעה קלייר קרובלי, בת זוגו של הנאשם, לדירה וראתה את גופת המנוח מוטלת בסלון בשלולית דם. חרף האמור, לא התקשרה למשטרה ובהמשך סייעה לוולצ'נסקי לנקות את הזירה, לבתר את הגופה ולקבור אותה. במעשיה אלה ידעה קרובלי כי וולצ'נסקי רצח את המנוח ועזרה לו בכוונה להמלט מעונש ולהעלים ראיות.

התיק בעניינה של הנאשמת ממשיך להתנהל בביה"מ המחוזי בירושלים.