החשוד המרכזי ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי

בית משפט השלום האריך היום (א') את מעצרו של החשוד המרכזי ברצח עמוס סער ז"ל ב-8 ימים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים.

החשוד המרכזי חשוד ברצח, החזקת סכין שלא כדין, ושיבוש מהלכי משפט. כמו כן, מיוחס לו גם העלמת ראיות. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה

עו"ד אריאל הרמן המייצג את החשוד: "המשיב מכחיש את האשמות. המשטרה חוקרת ואני לא יודע בהיבט הזה מה הכיוון. בהיבט הפסיכיאטרי – צר לי שעד כה לא נעשתה בדיקה למרות החלטה של בית המשפט לערוך בדיקה זו, כאשר לפני 11 יום הוא סבר כי יש הצדקה לכך. ימים כאלה הם ימים חשובים מאוד, אובדן הבדיקה פוגע ביכולת הזו ולכן זה צריך להישקל בהמשך.

"יש צורך לבדוק את העניין הפסיכיאטרי של המשיב באופן מעמיק מאוד ורחב ואבקש מהפסיכיאטרי המחוזי לעשות זאת".

כזכור, החשוד נעצר לאחר שנרצח עמוס סער ז"ל בביתו שבהר חומה. עמו נעצר שכן נוסף שנחשד בסיוע לאחר מעשה, והוא שוחרר בשבוע שעבר למעצר בית למשך חמישה ימים. סנגורו אמר אז: "אני משוכנע שהחקירה תסיים בלא כלום".

עמוס סער ז״ל. צילום: באדיבות הרשות השופטת

בסוף חודש דצמבר האחרון, הוזעקו כוחות ההצלה לשכונת הר חומה לאחר שנמצאו על גופו סימני דקירה. הוא הובהל לבית החולים שערי צדק באורח אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לאחר ניסיונות החייאה. עמוס סער (55), קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט הותיר אחריו ארבעה ילדים ואישהאמש איתרו כוחות המשטרה את שני החשודים.