שוק מחנה יהודה. צילום: איתי רגב

הפשיטה של מס הכנסה על שוק מחנה יהודה: מבקרי רשות המיסים ביצעו בימים האחרונים ביקורת נרחבת באזור ירושלים, שהתמקדה בין השאר בשוק מחנה יהודה, כחלק מפעילות נרחבת של רשות הרשות כנגד מעלימי מס והון שחור.

המבקרים, שתיצפתו על הבאסטות ותפסו סוחרים מעלמים מס ״על חם״ סיפרו כי נתקלו בשלל תירוצים. בשני דוכנים לממכר פירות וירקות נאמר למבקרים, "בסוף היום אני רושם את כל הכסף", והשני הרחיב וטען "התחלתי לעבוד היום בבוקר ואני לא רגיל לעבוד ולכן יכול להיות ששכחתי". בעליו של בית מאפה במרכז העיר שלא היה בקופתו סרט פנימי, מיהר להסביר למבקרים: "לא ידעתי שצריך לשמור את פירוט העסקאות".

הפוסט שפרסמה הרשות, הבוקר:

לדברי רשות המיסים, ״הביקורת שנערכה בשוק לוותה בביקורות נוספות נוספות היו חלק מ-88 ביקורות בעסקים, שערך משרד פקיד שומה ירושלים 3. מתוצאות המבצע עולה כי בקרב 12.5% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כנדרש לפי החוק. פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים״.