הרב אהרון רמתי בבית המשפט. צילום: רפי קוץ

אחרי 16 ימים במעצר: בית משפט השלום הורה היום (ד') על שחרורו של החשוד בניהול כת בשכונת גאול, אהרן רמתי למעצר בית. רמתי ישהה במעצר בית בפיקוח בעיר צפת עד ה-9 בפברואר.

המשטרה ביקשה לשקול הגשת ערר על החלטת השחרור, בשל כך הורה בית המשפט על מתן עיכוב ביצוע להחלטת השחרור עד מחר בשעות הבוקר.

בדיון הקודם של רמתי הורה בית המשפט למשטרה לנסות ולסיים את החקירה עד היום. המשטרה טרם סיימה את חקירתה וביקשה 5 ימי מעצר נוספים.

עו"ד אילן כהן המייצג את רמתי: "כפי שאמרנו בדיון האחרון החקירה מיצתה את עצמה. אנו מברכים על ההחלטה האמיצה של בית המשפט היום ששיחרר את הלקוח שלי למעצר בית. אני מאמין שעם בחינה נכונה תיק החקירה יסגר".

מוקדם יותר קבוצת חרדים הפגינה מול בית משפט השלום נגד מעצרו. החרדים נושאים שלטים נגד מעצרו: "הרב רמתי, 70 נחקרות, 0 תוצאות", "פרשת רמתיף לא רדיפת הכת – אלא רדיפת הדת".  

הפגנת החרדים נגד מעצרו. צילום: יואב דודקביץ'

הכת נחשפה לפני כשבועיים על ידי המשטרה בעקבות תלונות שהתקבלו לידי המרכז לנפגעי כתות. אותה מדרשה היא למעשה קומפלקס של כשלושה מבנים, שבהם מתגוררות כ־50 נשים לצד הרב אהרן רמתי החשוד בניהול הכת ואשתו, שנעצרה גם היא. במקום התקיימה מעין מדרשה שבה למדו הנשים וגן ילדים שבו שהו ילדיהן הקטנים. על פי החשד, מדובר בילדים בני 11-5 שעברו התעללות במקום.עד עתה גבתה המשטרה 103 עדויות בחקירה, ובוצעו 15 עימותים בין רמתי ובין העדים.