האם האסון הבא בדרך? פחות משבוע לאחר האסון שפקד את שכונת בית חנינא בו מצא את מותו בטביעה בבור מים הילד קייס אבו רמילה, בן 7 בלבד, , האגודה לזכויות האזרח בישראל שיגרה היום (חמישי) מכתב בהול למנכ"ל עיריית ירושלים, איציק לארי בו היא מתריעה על מספר אתרים מסוכנים בשכונות מזרח העיר - שאינם זוכים לטיפול על ידי העירייה.

הבור וקייס אבו רמילה. צילום: דוברות המשטרה ולירן תמרי

במכתב מציין הממונה על שכונות מזרח ירושלים באגודה, עו"ד טל חסין זה כי במסגרת סיור שערך נציג האגודה בבית חנינא – לא הרחק מבור המים בו טבע קייס קיים בור מים נוסף, "חשוף לחלוטין, המצוי בשולי דרך עפר המחברת בין בתי השכונות ובין רובעים שונים בה".

הבור החדש שנמצא במזרח העיר (צילום: האגודה לזכויות האזרח)

עוד ציין עו"ד חסין כי "קילומטרים ספורים צפונית לבית חנינא, בשכונת ראס חמיס אשר מעבר לגדר ההפרדה, גילה עובד השטח של האגודה מפגע מסכן חיים נוסף: מזבלה מאולתרת עצומת ממדים המצויה בין בתי מגורים. מזבלה זו חפורה כבור ענק אשר מהווה למעשה תהום בעומק של כששה מטרים, ובין היתר מושלכות אליה גרוטאות מתכת וברזל. המזבלה אינה מגודרת וקל ליפול אליה מן הדרך בשעות החשיכה, כמו גם במזג אוויר סוער".

הבור החדש שנמצא במזרח העיר (צילום: האגודה לזכויות האזרח)

"בשל האמור לעיל נצפה כי תטפלו לאלתר באגני הביוב והמים בשכונת בית חנינא ובמזבלה בשכונת ראס חמיס, בטרם יתרחש אסון נוסף. כן נצפה כי צוותי פיקוח עירוניים יישלחו לסיורים בשכונות ירושלים המזרחית, אשר מועדים לפורענות בשל הזנחתן ארוכת השנים אליה חובר החורף עתיר הגשמים, במטרה לאתר מפגעים מסכני חיים נוספים", נכתב בפנייה שהעוברה לעיריית ירושלים.