התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין
כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד שני הנהגים הנאשמים במעורבות בתאונת הדרכים בה נהרג תושב גילה שוקי כהן ז״ל, ונפצעה אשתו ענת כהן.

הנהג שרכבו פגע ברכבה של משפחת כהן מואשם בהריגה, בעוד הנהג השני, שלא פגע פיזית ברכב המשפחה אך יזם את ביצוע המשחקים המסוכנים בכביש, מואשם בסיכון חיי אדם בנתיב תעבורה. לטענת המשטרה שני הנהגים התחרו ביניהם בנהיגה מסוכנת בכביש, מה שהוביל לתאונה הקטלנית.

התאונה הקטלנית התרחשה בצומת הרוזמרין / בגין בירושלים בתחילת החודש, והובילה כאמור למותו של תושב גילה שוקי כהן, ולפציעתה באופן קשה של ואשתו ענת כהן, מורה בבית הספר המקיף גילה, שעדיין מאושפזת בבית החולים שערי צדק.

״ישר או זיגזגים?״

על פי כתב האישום, בשעות הבוקר של יום התאונה, נהג נאשם המרכזי, בדיע ג'ית (28), תושב בית צפאפא, מבית צפאפא לכיוון מזרח. בצומת הפנייה לדרך חברון, נעצר לצידו הנאשם השני, אסמעיל חוסאם (32), גם הוא תושב בית צפאפא, ושאל אותו מתי הוא מעוניין להתחרות עמו בכביש.

שני הנאשמים נסעו זה לצד זה עד לכביש בגין, כשהם מתאמים את אופן התחרות ביניהם על הכביש, מאיצים את מהירות נסיעתם, ומבצעים עיקופים בכביש. בין היתר השניים שאלו זה את זה תוך כדי נסיעה "איפה אתה רוצה לתת גז"? ו"ישר או זיגזגים?".


שוקי כהן ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)

על פי כתב האישום, במהלך נסיעה זו, האיץ הנאשם המרכזי את נסיעתו למהירות של 228 קמ"ש, סטה בין נתיבים, עד אשר איבד שליטה על רכבו. אז הועף רכבו לעבר אי תנועה ברחוב הרוזמרין, ופגע ברכבה של משפחת כהן, שבאותו זמן עמדה ברמזור

הנהג הפוגע הואשם בעברות המתה בקלות דעת, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה חמורה, פציעה, ונהיגה במהירות העולה על המותר. הנהג שהציע את התחרות בכביש, הואשם בעבירות סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, ונהיגות מעל למהירות המותרת

בידי הפרקליטות מצוי בין היתר סרטון אותו צילם חברו של הנהג הפוגע, שנסע יחד עמו ברכב, ותיעד את התחרות בין שני הנהגים

יחד עם כתב האישום, ביקשה פרקליטות מחוז ירושלים את מעצרם של שני הנאשמים עד תום הליכים. כזכור, שני הנהגים נעצרו ימים ספורים לאתר התאונה הקטלנית, ומצויים מאז במעצר

עו"ד מאליק מנצור המייצג את הנאשם השני, מסר כי "כתב האישום מייחס למרשי איסמעיל חוסם סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה, ומטבע הדברים הסעיף של המתה יוחס לנאשם אחד, למרשי לא היה כל חלק לגרימת התאונה ולכן טוב עשתה הפרקליטות את ההבחנה הזו בין שני הנאשמים. אני סבור כי במהלך המשפט נצליח לשכנע את בית המשפט לזכות את מרשי מהסעיף הזה כי מהירות נסיעתו תאמה לתנאי הכביש ועצם העובדה כי מרשי עצר לפני הצומת מאחר והרמזור היה אדם מעיד כאלף עדים כי בנהיגתו לא היה סיכון למשתמשים בנתיב תחבורתי".

"שוקי היה אדם שכולו נתינה, עזרה ואהבה"

בשכונת גילה עדיין מנסים לעכל את לכתו של שוקי כהן ז״ל שנהרג בתאונה. אחד מחבריו בשכונה כתב: "מסרב לשמוע על הבשורה הקשה והמרהאיך שוקי אדם מלח הארץ שכל כל כול אדם של נתינה עזרה אהבה הלך. שוקי היקר שבכל דבר היה עוזר לי מסייע בכל בעיהאיך אפשר לכתוב עלייך בלשון עבררק בשבוע שעבר רקדנו אתכם בחתונה".

יורם אלהרר, חברו לעבודה במשך 15 שנה סיפר עליו: "אציל נפש, מיוחד במינו, אין אנשים כאלה בעולם. איש טוב לב. אי אפשר לסכם בכמה מילים. לא קמתי לפתוח הבוקר את העסק. אני לא מעכל. כולם אוהבים אותו. כל כך הרבה אנשים אהבו אותו".

עוד נפצעו בתאונה במחלף רוזמרין כארבעה אנשים באורח בינוני וקל. כוחות ההצלה פינו את הפצועים לבית החולים שערי צדק והדסה עין כרם. המשטרה פתחה בחקירה.