סנדרוסי וגמליאל. צילום: אלכס קולומויסקי

אחרי שלושה חודשי מעצר: בית משפט המחוזי שחרר היום (ג') את שני החשודים בתאונת פגע וברח בשדרות גולדה מאיר ברמות, נתנאל סנדרוסי ומאיר גמליאל למעצר בית מלא בפיקוח אלקטרוני. השניים המואשמים במעורבות בתאונת הפגע וברח ממנה נהרג הילד בנימין ביגלאייזן. השניים יוכלו לצאת לחצרות הבתים אולם בשלב זה לא אושרה בקשת עורכי הדין שהנאשמים יצאו גם לבתי כנסת. 

כמו כן, הפיקוח אלקטרוני ייעשה עד תום הליכים. בנוסף, הם יהיו תחת פיקוח שירות מבחן ופיקוח 24/7 של קרובי משפחה. 

סנגורו של גמליאל: "בית המשפט הורה על שחרורם של שני הנאשמים למעצר בית בפיקוח אלקטרוני. בית המשפט קיבל את טענות ההגנה תוך כדי שקבע ש עולים סימני שאלה רבים בנוגע לחומרי החקירה שהציגה הפרקליטות".

משה סוחרי, סנגורו של סנדרוסי: "בהמשך לקביעה בדיון הקודם ולהודאה למעשה של הפרקליטות שידוע להם שסנדרוסי לא היה הנהג ברכב. זה היה צפוי, אני שמח. מקווה שבמהלך התיק הפרקליטות תבין שטיפסו כאן על עץ מאוד גבוה, ותנסה לרדת ממנו מבלי לגרום לנזקים סביבתיים".

זירת התאונה בשדרות גולדה מאיר. צילום: רפי קוץ

בחול המועד פסח, נפגע קשה בנימין בייגל אייזן בן ה־11 בתאונת פגע וברח וכחודש וחצי לאחר התאונה נפטר מפצעיו בבית החולים שערי צדק.

לאחר התאונה מסרו במשטרה כי באזור גבעת זאב אותר הרכב שעל פי החשד היה מעורב בה. מצבו של הילד כתוצאה מכך היה אנוש והוא אושפז בטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק. זהותו של סנדרוסי היתה ידועה למשטרה לאחר הימצאות הרכב בגבעת זאת באותו הלילה. לאחר שפרסמה המשטרה את תמונותו בתקשורת הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מספר ימים לאחר מכן נעצר מקורבו ומעצרו הוארך גם כן. לאור מורכבות האירוע הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בשיתוף ימ"ר ואגף התנועה.

לפני כחודש וחצי הוגש כתב אישום נגד נתנאל סנדרוסי בגין הפקרה לאחר פגיעה ונגד מאיר גמליאל בגין עבירות של חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה ונהיגה מעל המהירות המותרת.